Οι πρωταθλήτριες της Ελασσόνας στον Νίκο Ευαγγέλου

DSC06597Το κατώφλι του Δημαρχείου Ελασσόνας πέρασαν σήμερα οι πρωταθλήτριες των παγκορασίδων Κεντρικής και Στερεάς Ελλάδας στο βόλεϊ παίκτριες της Ελασσόνας, συνοδευόμενες από τον προπονητή της ομάδας κ. Βάιος Παναγιώτου και τον αντιπρόεδρο της ομάδας κ. Νίκο Τσιγγέλη, επισκεπτόμενοι τον δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου, στον οποίο και δώρισαν μια φανέλα με τις υπογραφές των αθλητριών και ένα χρυσό μετάλλιο.

Ο κ. Ευαγγέλου με τη σειρά του συνεχάρη τα κορίτσια για την μεγάλη τους επιτυχία, τους ανέπτυξε τα σχέδια της δημοτικής αρχής για την στήριξη του αθλητισμού στην επαρχία και δήλωσε για μια ακόμη φορά πως θα σταθεί δίπλα στην ομάδα, όπως και σε κάθε ομάδα της επαρχίας, με όποιον τρόπο μπορεί. «Ο αθλητισμός είναι ζωή», δήλωσε χαρακτηριστικά, συμπληρώνοντας πως «απόφασή μας είναι να κάνουμε ότι είναι δυνατόν για να στηρίξουμε το αθλητικό δυναμικό της περιοχής, αλλά και να αναβαθμίσουμε τις αθλητικές εγκαταστάσεις».

Για 2η χρονιά φέτος η Αντιδημαρχία Πολιτισμού, Αθλητισμού & Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Ελασσόνας διοργανώνει τμήματα άθλησης για όλους, τα οποία θα πραγματοποιή [ ... ]