Κατασκευή ραμπών και τεχνικών στην Δ.Ε. Ολύμπου

rampesolympouΣτην υπογραφή σύμβασης, ύψους 10.223 ευρώ, προχώρησε σήμερα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου με στόχο την κατασκευή ραμπών και τεχνικών στην Δ.Ε. Ολύμπου. Την κατασκευή του έργου ανέλαβε ο κ. Νίκος Τζήρας και το έργο αναμένεται να παραδοθεί ολοκληρωμένο σε εξήντα ημέρες.

Αμέσως μετά την υπογραφή της σύμβασης ο. Ευαγγέλου δήλωσε:

«Με το συγκεκριμένο έργο, την κατασκευή ραμπών και τεχνικών στην Δ.Ε. Ολύμπου δίνουμε λύση σε ένα χρόνιο πρόβλημα της περιοχής. Με τον τρόπο αυτό συμβάλλουμε στην απρόσκοπτη μετακίνηση των πολιτών, μα κυρίως στους επαγγελματίες της γης και στους κτηνοτρόφους της περιοχής, οι οποίοι θα μπορούν πλέον, χωρίς κίνδυνο και πρόβλημα, να πηγαίνουν στους τόπους της δουλειάς τους, χωρίς να επηρεάζονται από τα επικίνδυνα ρέματα και τις καιρικές συνθήκες. Ανάλογα έργα έχουν προγραμματιστεί σε όλο το μήκος του δήμου Ελασσόνας. Συνεχίζουμε...»

Στο μαρτυρικό Δομένικο, εκεί όπου εβδομήντα πέντε χρόνια πριν βρήκαν μαρτυρικό θάνατο 140 κάτοικοι του χωριού, βρέθηκε σήμερα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλο [ ... ]

Τρίτη 20 Φεβρουαρίου 2018 10:21
Συνάντηση Δημάρχου με Ιταλό Πρέσβη

Τον Ιταλό Πρέσβη στην Αθήνα κ. Efisio Luigi Marras, υποδέχθηκε στο Δημαρχείο της Ελασσόνας, ο δήμαρχος κ. Νίκος Ευαγγέλου, με τον οποίο είχαν μια φιλική κουβέντα, πριν αναχωρή [ ... ]

Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2018 10:25
Ολοκληρώνεται το ασανσέρ

Ολοκληρώνεται και παραδίνεται, τους επόμενους μήνες, στους πολίτες της Ελασσόνας, το ασανσέρ στον χώρο του πάρκινγκ κάτω από τη ΔΕΥΑΕΛ. Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκο [ ... ]

Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2018 10:01
Νέος χώρος ΚΑΠΗ

Με αφορμή την κοπή της πίτας των ΚΑΠΗ Ελασσόνας, ο δήμαρχος κ. Νίκος Ευαγγέλου, έκανε την ακόλουθη δήλωση: