Διατήρηση του Αστυνομικού Τμήματος Λιβαδίου

atlivadiou«Θέλω να ευχαριστήσω δημόσια όλους του υπουργούς Δημοσίας Τάξεως που έσκυψαν πάνω στο πρόβλημα του Λιβαδίου, και γενικότερα της επαρχίας Ελασσόνας, την ηγεσία της Ελληνικής Αστυνομίας, τους βουλευτές του νομού, την Περιφέρεια καθώς και όλους όσους βοήθησαν στην ικανοποίηση ενός δίκαιου αιτήματος που αφορούσε την ενεργή παραμονή του Αστυνομικού Τμήματος Λιβαδίου, ως κέντρο που παρέχει τη μέγιστη δυνατή ασφάλεια στους κατοίκους των ορεινών μας χωριών».

Με τα λόγια αυτά ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου ευχαρίστησε όλους τους εμπλεκόμενους φορείς, κατά τη διάρκεια του αγιασμού του κτιρίου του ΑΤ Λιβαδίου, που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή.

Ο κ. Ευαγγέλου αναφέρθηκε στις συντονισμένες ενέργειες που έγιναν από μέρους της δημοτικής αρχής, η οποία επικοινώνησε διαδοχικά με την ηγεσία του υπουργείου Δημοσίας Τάξεως, ενημερώνοντας την για την επιτακτική ανάγκη διατήρησης του Αστυνομικού Τμήματος, ματαιώνοντας έτσι προηγούμενη απόφαση για κατάργησή του.

«Χαιρόμαστε ιδιαίτερα γιατί ένα δίκαιο αίτημα βρήκε θετική αντιμετώπιση από την πλευρά της πολιτείας», κατέληξε ο δήμαρχος Ελασσόνας.

Στο μαρτυρικό Δομένικο, εκεί όπου εβδομήντα πέντε χρόνια πριν βρήκαν μαρτυρικό θάνατο 140 κάτοικοι του χωριού, βρέθηκε σήμερα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλο [ ... ]

Τρίτη 20 Φεβρουαρίου 2018 10:21
Συνάντηση Δημάρχου με Ιταλό Πρέσβη

Τον Ιταλό Πρέσβη στην Αθήνα κ. Efisio Luigi Marras, υποδέχθηκε στο Δημαρχείο της Ελασσόνας, ο δήμαρχος κ. Νίκος Ευαγγέλου, με τον οποίο είχαν μια φιλική κουβέντα, πριν αναχωρή [ ... ]