Σύσκεψη του Δημάρχου Ελασσόνας με την Διοίκηση του Κέντρου Υγείας Ελασσόνας

kentroygeiasΣε συνάντηση με την Διευθύντρια του Κ.Υ. Ελασσόνας, κ. Γαρυφαλλιά Ρέϊκου – Καφφέ, τον Aντιπρόεδρο Εργαζομένων Κέντρων Υγείας του νομού Λάρισας, κ. Ζήση Δότα και την εκπρόσωπο εργαζομένων κ. Aικατερίνη Δήμου προέβη ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Γάτσας παρουσία και της Αντιδημάρχου Πολιτισμού-Κοινωνικής Πρόνοιας-Διοικητικών Θεμάτων κ. Ευφροσύνη Καρκαβανίδου.

Η διευθύντρια δήλωσε πως οι σχέσεις Κέντρου Υγείας και Δήμου υπήρξαν άριστες και σ' αυτό ευελπιστούν και για τη συνέχεια. Ανέφερε πως στη δυναμική του Κέντρου Υγείας αυτή τη στιγμή βρίσκονται δώδεκα (12 ) Περιφερειακά Ιατρεία με την υποστήριξη του ΥΠΕ ( Υγειονομική Περιφέρεια Θεσσαλίας – Στερεάς Ελλάδας ) και 33 (τριάντα τρία) Αγροτικά Ιατρεία με την υποστήριξη του Δήμου Ελασσόνας.

Η ανάγκη συνεργασίας και των δύο είναι επιτακτική ώστε να παρέχονται οι καλύτερες υγειονομικές υπηρεσίες προς τους κατοίκους μέσα στο πλαίσιο της επάνδρωσης και αναβάθμισης των επαρχιακών περιοχών και των αντίστοιχων νοσοκομειακών μονάδων από το Υπουργείο Υγείας.

Στην Ελασσόνα και στην κατάμεστη αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου Ελασσόνας πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο 27 Απριλίου 2024 η μεγάλη συναυλία του Δήμου Ελασσ [ ... ]

Με τη συμμετοχή εκπροσώπου του Δήμου Ελασσόνας πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα η Ημερίδα για την Άυλη Πολιτιστική Κληρονομιά, που διοργάνωσαν το Υπουργείο Πολιτισμο [ ... ]

Τον δικηγόρο και νέο Πρόεδρο του ΟΣΕ κ. Γιάννο Γραμματίδη τίμησε πρόσφατα ο Δήμος Ελασσόνας σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στην Ελασσόνα, εκφράζοντας τις ευχαρ [ ... ]

Μία μεγάλη ποδηλατική γιορτή με μαθητές και μαθήτριες δημοτικών σχολείων διοργάνωσε την Πέμπτη 25 Απριλίου ο Δήμος Ελασσόνας, στο πλαίσιο του προγράμματος πρό [ ... ]