Σε σύσκεψη στο Βλαχογιάννι ο Δήμαρχος Ελασσόνας με έμφαση στην καθημερινότητα

vlaxogianniprΣυνάντηση εργασίας με τους προέδρους κοινοτήτων της Δημοτικής Ενότητας Ποταμιάς του Δήμου Ελασσόνας πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νικ. Γάτσας στο κοινοτικό κατάστημα στο Βλαχογιάννι με θέμα τη διαχείριση της καθημερινότητας και το συντονισμό των δράσεων δήμου - κοινοτήτων.

Ο κ. Γάτσας ευχαρίστησε τους προέδρους για τη συμμετοχή στη συνάντηση και επανέλαβε τη δέσμευση της νέας διοίκησης να αποκεντρώσει δομές και υπηρεσίες προς όφελος των κατοίκων στις ενότητες. Σημείωσε ωστόσο ότι οι οικονομικές δεσμεύσεις που έχουν αναληφθεί από την προηγούμενη διοίκηση δεν επιτρέπουν έναν ολοκληρωμένο σχεδιασμό με βάση τις αποφάσεις των νέων τοπικών συμβουλίων.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας ζήτησε από τους προέδρους των κοινοτήτων να εστιάσουν στα θέματα της καθαριότητας, της άρδευσης και της ποιότητας ζωής, και να συνδράμουν στους ελέγχους που θα γίνουν και αφορούν την εκτεταμένη παραβίαση των κανονισμών καθαριότητας, άρδευσης και ύδρευσης.

Στη συνάντηση συμμετείχαν οι πρόεδροι των τοπικών συμβουλίων: Ανδρ. Παπακυπριανός (Βλαχογιάννι), Κων. Παπακωνσταντίνου (Πραιτώρι), Στ. Ψωμιάδης (Δομένικο), Ανδ. Τσώρης (Αμούρι), Δημ. Φωτίου (Συκέα), Θεμ. Φάκας (Μαγούλα), Ιω. Ζαρλαδάνης (Μεσοχώρι) και Ηλ. Τάψας (Μεγ. Ελευθεροχώρι).

Παρόντες στη σύσκεψη ο αντιδήμαρχος Νοτίου Τομέα κ. Γιώργος Κατσιούρας, ο αντιδήμαρχος Τεχνικών Έργων και Αγροτικής Οικονομίας κ. Ιω. Δραγατσίκης, ο εντεταλμένος σύμβουλος Αθλητισμού και Νεολαίας κ. Κων. Δήμκος και ο πρόεδρος της σχολικής επιτροπής Β/βάθμιας εκπαίδευσης Κιμ. Τσούρης.

Με το Δήμαρχο Ελασσόνας συναντήθηκε ο πρώην υπουργός και βουλευτής του Κινήματoς Αλλαγής κ. Κ. Σκανδαλίδης κατά την επίσκεψή του στην Ελασσόνα στο πλαίσιο της εκδήλ [ ... ]

Ν. Γάτσας «Η σφαγή στο Δομένικο είναι μελανό σημείο της ιστορίας» Τον δήμαρχο Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσα επισκέφτηκε χθες 16/02/2020 στο δημαρχείο Ελασσόνας ο αναπληρωτής πρ [ ... ]

Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου 2020 11:22
1ο Συνέδριο Ιστορίας για την Ελασσόνα

Η Ιερά Μητρόπολη Ελασσόνας, ο Δήμος Ελασσόνας και ο Όμιλος Φίλων της Θεσσαλικής Ιστορίας σας καλούνε να συμμετάσχετε στο 1ο Συνέδριο Ιστορίας για την Ελασσόνα και  [ ... ]

Συσκευή συλλογής ατμοσφαιρικών δεδομένων τοποθετήθηκε πρόσφατα στο κέντρο της Ελασσόνας με πρωτοβουλία του αντιδημάρχου κ. Δ. Κουρομπίνα.

Ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Γάτσας θέλοντας να δώσει ιδιαίτερη βαρύτητα στο σοβαρό και ευαίσθητο θέμα της άρδευσης όρισε ως νέο αντιδήμαρχο Ελασσόνας τον κ . Κίμω [ ... ]

Τρίτη 18 Φεβρουαρίου 2020
Αποκριά όπως παλιά!!!

Τρίτη 18 Φεβρουαρίου 2020