Ο Σύλλογος Αντισφαίρισης Ελασσόνας συναντήθηκε με τον Δήμαρχο Ελασσόνας

antisfairisiΣυνάντηση με τη διοίκηση του Συλλόγου Αντισφαίρισης Ελασσόνας είχε χθες ο δήμαρχος κ. Ν. Γάτσας. Ο πρόεδρος του συλλόγου κ. Ασ.Σανίδας και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου κ. Δ.Βαλιώτης, κ. Π. Καλαμπούκα, κ. Α..Σανίδας, και κ. Γ.Γκουντούρας συζήτησαν με το νέο δήμαρχο τόσο για τα τμήματα αντισφαίρισης που έχει αυτή τη στιγμή ο σύλλογος, όσο και για τις αγωνιστικές υποχρεώσεις των αθλητών κατά την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Κύριο αίτημα του συλλόγου είναι η αναβάθμιση των αθλητικών εγκαταστάσεων, νέες υποδομές και καλύτερη λειτουργία αυτών.

Το άθλημα της αντισφαίρισης έχει μεγάλη άνθηση τα τελευταία χρόνια και όλο και περισσότερα παιδιά έρχονται πιο κοντά με αυτό. Ο σύλλογος έχει συνδράμει τα μέγιστα ώστε να αναδειχθεί το ταλέντο πολλών αθλητών. Όλα αυτά τα χρόνια έχει δοθεί η δυνατότητα σε πολλούς από αυτούς πλέον να είναι καταξιωμένοι προπονητές σε πολλούς συλλόγους σε όλη την Ελλάδα.

Μεταξύ άλλων ο Δήμαρχος δήλωσε: "Ο Δήμος Ελασσόνας χρειάζεται δραστήριους συλλόγους, οι οποίοι συμβάλλουν τα μέγιστα στην ανάπτυξη του αθλητισμού και την καλλιέργεια του ομαδικού πνεύματος. Θα είμαστε δίπλα στο σύλλογο της αντισφαίρισης, στους αθλητές, τις αθλήτριες και τους προπονητές τους, θα προσπαθήσουμε στα πλαίσια των αρμοδιοτήτων μας να παρέχουμε τα μέγιστα. Τόσο ο ίδιος όσο και όλοι οι κάτοικοι της Ελασσόνας είμαστε ευτυχείς βλέποντας τις αξιόλογες επιτυχίες των αθλητών του συλλόγου τόσο σε περιφερειακό όσο και σε εθνικό επίπεδο. Εύχομαι ολόψυχα ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες σε όλες και όλους ".

Ξεκίνησε από την Ελασσόνα και θα συνεχιστεί σε όλες τις κοινότητες του Δήμου η τοποθέτηση καλαίσθητων πλαισίων κάλυψης των κάδων απορριμμάτων, σε μία προσπάθεια  [ ... ]

Γ. Δραγατσίκης: «Προχωρούμε σε παρεμβάσεις για ασφαλή σχολεία» Εγκρίθηκε από το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας μετά από εισήγηση του αντιδημάρχου τεχνικών έργων κ [ ... ]

Στο πλαίσιο των Περιβαλλοντικών Δράσεων του Δήμου Ελασσόνας, την Παρασκευή 10 Ιουλίου στις 21:30 μ.μ. στην Κεντρική Πλατεία Ελασσόνας θα πραγματοποιηθεί η τελετή λήξ [ ... ]

Θέλω να απευθύνω τις βαθύτατες ευχαριστίες μου στις δυνάμεις των Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Ελασσόνας και Λάρισας, του Αστυνομικού Τμήματος Ελασσόνας, του τμήματος [ ... ]