ΩΦΕΛΟΥΜΕΝΟΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΕΒΑ

Ο Δήμος Ελασσόνας ως εταίρος της Κοινωνικής Σύμπραξης της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας, που συμμετέχει στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Επισιτιστικής & Βασικής Υλικής Συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για Απόρους (ΤΕΒΑ/FEAD), ανακοινώνει ότι:

Την Τετάρτη 27/11/2019 και ώρες: 09.00 ως 15.00, θα πραγματοποιηθεί διανομή προϊόντων (ρύζι, μέλι, αλεύρι, κορνφλέικς, μαρμελάδα, αφρόλουτρο, σαπούνι, οδοντόβουρτσα), αποκλειστικά στους ωφελούμενους του Προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής» του ΤΕΒΑ, στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Ελασσόνας, στις παλιές εργατικές κατοικίες, στην Παλαιά Εθνική Οδό Ελασσόνας – Λάρισας.

Οι ωφελούμενοι για να παραλάβουν τα είδη θα πρέπει να έχουν την αίτηση- ένταξη τους στο ΚΕΑ, αποδεικτικό του ΑΜΚΑ, ή εξουσιοδότηση εφόσον παραλαμβάνει τρίτο πρόσωπο. Παρακαλούμε όπως μεριμνήσετε για την μεταφορά των προϊόντων με προσωπικά είδη μεταφοράς (τσάντες).

Τηλέφωνα Επικοινωνίας: 2493025440 - 2493350239

Ν.Γάτσας:«Προσπάθεια ανάδειξης του Ολύμπου ως προορισμού αθλητών παραπέντε»

Ν. Γάτσας «Σταθερή η συνεργασία με τα αθλητικά σωματεία της Ελασσόνας» Συνάντηση με εκπροσώπους αθλητικών σωματείων της Ελασσόνας πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 29 Μ [ ... ]

Τον δήμαρχο Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσα επισκέφτηκε ο Καθηγητής Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης κ. Θεοχάρης Ζάγκας, ο  [ ... ]