Διανομή προϊόντων, αποκλειστικά στους ωφελούμενους του Προγράμματος ΤΕΒΑ

tevaΟ Δήμος Ελασσόνας ως εταίρος της Κοινωνικής Σύμπραξης της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας, που συμμετέχει στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Επισιτιστικής & Βασικής Υλικής Συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για Απόρους (ΤΕΒΑ/FEAD), ανακοινώνει ότι:

Την Τετάρτη 19/02/2020 και ώρες: 08.30 ως 14.30, θα πραγματοποιηθεί διανομή προϊόντων, αποκλειστικά στους ωφελούμενους του Προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής» του ΤΕΒΑ, στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Ελασσόνας, στις παλιές εργατικές κατοικίες, στην Παλαιά Εθνική Οδό Ελασσόνας – Λάρισας.

Οι ωφελούμενοι για να παραλάβουν τα είδη θα πρέπει να έχουν την αίτηση- ένταξη τους στο ΚΕΑ, αποδεικτικό του ΑΜΚΑ, Ταυτότητα ή Διαβατήριο. Σε περίπτωση παραλαβής από άλλο άτομο απαιτείτε εξουσιοδότηση.

Υπενθυμίζεται ότι δεν θα υπάρξει άλλη διανομή των ίδιων τροφίμων.

Σε περίπτωση που δεν μπορείτε να έρθετε, μπορείτε να εξουσιοδοτήσετε κάποιον άλλο να τα παραλάβει, διαφορετικά τα τρόφιμα χάνονται.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:

• ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ – ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ – ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ: κα ΚΑΡΚΑΒΑΝΙΔΟΥ – ΣΚΡΕΤΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ , ΤΗΛ:2493025440

• ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ:2493025440, ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΙΑΣ:2492081588, ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΝΤΙΧΑΣΙΩΝ:2493350308, ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΤΑΜΙΑΣ:2492350619, ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΡΥΑΣ:2493091202, ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΛΥΜΠΟΥ:2493350518, ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΡΑΝΤΑΠΟΡΟΥ:2493350616.

• ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ: 2493022676

• ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ ΤΩΝ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ.

Μπορείτε να απευθυνθείτε στο ΚΕΠ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ για να κάνετε εξουσιοδότηση, όπως και στα άλλα ΚΕΠ του δήμου.

Η Αντιδήμαρχος Δήμου Ελασσόνας

ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ – ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ – ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ

ΚΑΡΚΑΒΑΝΙΔΟΥ – ΣΚΡΕΤΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

Δείτε το Δελτίο τύπου εδώ