Διανομή προϊόντων, αποκλειστικά στους ωφελούμενους του Προγράμματος ΤΕΒΑ

tevaΟ Δήμος Ελασσόνας ως εταίρος της Κοινωνικής Σύμπραξης της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας, που συμμετέχει στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Επισιτιστικής & Βασικής Υλικής Συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για Απόρους (ΤΕΒΑ/FEAD), ανακοινώνει ότι:

Την Τετάρτη 19/02/2020 και ώρες: 08.30 ως 14.30, θα πραγματοποιηθεί διανομή προϊόντων, αποκλειστικά στους ωφελούμενους του Προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής» του ΤΕΒΑ, στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Ελασσόνας, στις παλιές εργατικές κατοικίες, στην Παλαιά Εθνική Οδό Ελασσόνας – Λάρισας.

Οι ωφελούμενοι για να παραλάβουν τα είδη θα πρέπει να έχουν την αίτηση- ένταξη τους στο ΚΕΑ, αποδεικτικό του ΑΜΚΑ, Ταυτότητα ή Διαβατήριο. Σε περίπτωση παραλαβής από άλλο άτομο απαιτείτε εξουσιοδότηση.

Υπενθυμίζεται ότι δεν θα υπάρξει άλλη διανομή των ίδιων τροφίμων.

Σε περίπτωση που δεν μπορείτε να έρθετε, μπορείτε να εξουσιοδοτήσετε κάποιον άλλο να τα παραλάβει, διαφορετικά τα τρόφιμα χάνονται.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:

• ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ – ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ – ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ: κα ΚΑΡΚΑΒΑΝΙΔΟΥ – ΣΚΡΕΤΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ , ΤΗΛ:2493025440

• ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ:2493025440, ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΙΑΣ:2492081588, ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΝΤΙΧΑΣΙΩΝ:2493350308, ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΤΑΜΙΑΣ:2492350619, ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΡΥΑΣ:2493091202, ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΛΥΜΠΟΥ:2493350518, ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΡΑΝΤΑΠΟΡΟΥ:2493350616.

• ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ: 2493022676

• ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ ΤΩΝ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ.

Μπορείτε να απευθυνθείτε στο ΚΕΠ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ για να κάνετε εξουσιοδότηση, όπως και στα άλλα ΚΕΠ του δήμου.

Η Αντιδήμαρχος Δήμου Ελασσόνας

ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ – ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ – ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ

ΚΑΡΚΑΒΑΝΙΔΟΥ – ΣΚΡΕΤΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

Δείτε το Δελτίο τύπου εδώ

Δείτε την ανακοίνωση εδώ

Με το Δήμαρχο Ελασσόνας συναντήθηκε ο πρώην υπουργός και βουλευτής του Κινήματoς Αλλαγής κ. Κ. Σκανδαλίδης κατά την επίσκεψή του στην Ελασσόνα στο πλαίσιο της εκδήλ [ ... ]

Ν. Γάτσας «Η σφαγή στο Δομένικο είναι μελανό σημείο της ιστορίας» Τον δήμαρχο Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσα επισκέφτηκε χθες 16/02/2020 στο δημαρχείο Ελασσόνας ο αναπληρωτής πρ [ ... ]

Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου 2020 11:22
1ο Συνέδριο Ιστορίας για την Ελασσόνα

Η Ιερά Μητρόπολη Ελασσόνας, ο Δήμος Ελασσόνας και ο Όμιλος Φίλων της Θεσσαλικής Ιστορίας σας καλούνε να συμμετάσχετε στο 1ο Συνέδριο Ιστορίας για την Ελασσόνα και  [ ... ]

Συσκευή συλλογής ατμοσφαιρικών δεδομένων τοποθετήθηκε πρόσφατα στο κέντρο της Ελασσόνας με πρωτοβουλία του αντιδημάρχου κ. Δ. Κουρομπίνα.

Ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Γάτσας θέλοντας να δώσει ιδιαίτερη βαρύτητα στο σοβαρό και ευαίσθητο θέμα της άρδευσης όρισε ως νέο αντιδήμαρχο Ελασσόνας τον κ . Κίμω [ ... ]

Τρίτη 18 Φεβρουαρίου 2020
Αποκριά όπως παλιά!!!

Τρίτη 18 Φεβρουαρίου 2020