Νέος πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Β/βάθμιας ο Χαρ. Γκουντούρας

gkountourasΝέος πρόεδρος της σχολικής επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ελασσόνας εκλέχθηκεο κ. Χαρίσης Γκουντούρας, μετά από σχετική απόφαση του δημοτικού συμβουλίου.

Ο κ. Χ. Γκουντούρας έχει διατελέσει δημοτικός σύμβουλος της Δ.Ε. Αντιχασίων του Δήμου Ελασσόνας, πρόεδρος της Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου Ελασσόνας και πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Β/βάθμιας Εκπαίδευσης από το 2011 έως το 2014. Από το Σεπτέμβρη του 2019 ήταν μέλος της Επιτροπής ως ένας από τους αρχαιότερους διευθυντές σχολικής μονάδας (ΕΠΑΛ Ελασσόνας), ο οποίος αναλαμβάνει πλέον τα καθήκοντα του Προέδρου.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας ευχήθηκε στον νέο πρόεδρο επιτυχία στα νέα του καθήκοντα και δήλωσε: «Η εκλογή του κ. Γκουντούρα στην προεδρία της Σχολικής Επιτροπής Β/βάθμιας αποτελεί μία αναγνώριση στη συνέπεια έργων και λόγων ενός ανθρώπου που πρόσφερε πολλά στην εκπαίδευση και την αυτοδιοίκηση. Η διάθεσή του να συνεχίσει αυτή την προσφορά με χαροποιεί ιδιαίτερα και τον ευχαριστώ για την αποδοχή της πρότασής μας».

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]

Δευτέρα 15 Απριλίου, ώρα 19:00, Αίθουσα ΚΔΒΜ Πνευματικό Κέντρο Ελασσόνας

Πρόσκληση σε νέους και νέους να εγγραφούν στο μητρώο νέων για τη συμμετοχή στο Δημοτικό Συμβούλιο Νέων απηύθυναν σήμερα με συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε  [ ... ]

Τη νέα Δημοτική Επιτροπή Ισότητας του Δήμου Ελασσόνας εξέλεξε με ομόφωνη απόφασή του το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας, η οποία αποτελείται από δραστήριες γυναίκε [ ... ]