Νέος πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Β/βάθμιας ο Χαρ. Γκουντούρας

gkountourasΝέος πρόεδρος της σχολικής επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ελασσόνας εκλέχθηκεο κ. Χαρίσης Γκουντούρας, μετά από σχετική απόφαση του δημοτικού συμβουλίου.

Ο κ. Χ. Γκουντούρας έχει διατελέσει δημοτικός σύμβουλος της Δ.Ε. Αντιχασίων του Δήμου Ελασσόνας, πρόεδρος της Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου Ελασσόνας και πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Β/βάθμιας Εκπαίδευσης από το 2011 έως το 2014. Από το Σεπτέμβρη του 2019 ήταν μέλος της Επιτροπής ως ένας από τους αρχαιότερους διευθυντές σχολικής μονάδας (ΕΠΑΛ Ελασσόνας), ο οποίος αναλαμβάνει πλέον τα καθήκοντα του Προέδρου.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας ευχήθηκε στον νέο πρόεδρο επιτυχία στα νέα του καθήκοντα και δήλωσε: «Η εκλογή του κ. Γκουντούρα στην προεδρία της Σχολικής Επιτροπής Β/βάθμιας αποτελεί μία αναγνώριση στη συνέπεια έργων και λόγων ενός ανθρώπου που πρόσφερε πολλά στην εκπαίδευση και την αυτοδιοίκηση. Η διάθεσή του να συνεχίσει αυτή την προσφορά με χαροποιεί ιδιαίτερα και τον ευχαριστώ για την αποδοχή της πρότασής μας».

ΜΗΝΥΜΑ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΝΙΚ. ΓΑΤΣΑ Ελληνίδες, Έλληνες, Οι δραματικές εξελίξεις της εξάπλωσης του νέου κορωνοϊού κατακλύζουν τη σκέψη των συμπατριωτών μας σε όλ [ ... ]

Σύσκεψη με τους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων είχε την περασμένη Παρασκευή 20 Μαρτίου 2020 ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, στην οποία συζητήθηκαν τα μέτρα προ [ ... ]

Νέος πρόεδρος της σχολικής επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ελασσόνας εκλέχθηκεο κ. Χαρίσης Γκουντούρας, μετά από σχετική απόφαση του δημοτικού συμ [ ... ]

Έκτακτες συσκέψεις με τους αντιδημάρχους, τους προϊσταμένους Διευθύνσεων και τον πρόεδρο της ΔΕΥΑΕΛ είχε χθες και σήμερα ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, με σκοπό [ ... ]