Δήμος Ελασσόνας: «Συνεχίζονται οι καθαρισμοί και οι απολυμάνσεις κοινόχρηστων χώρων»

kathar151Με εντατικούς ρυθμούς συνεχίζονται οι εργασίες αποψίλωσης χόρτων και καθαρισμού των κοινόχρηστων χώρων στην ευρύτερη περιοχή του Δήμου Ελασσόνας από τους υπαλλήλους της Υπηρεσίας Καθαριότητας.

Ενόψει της καλοκαιρινής περιόδου και της άρσης των περιοριστικών μέτρων, η Υπηρεσία Καθαριότητας θα διενεργεί καθημερινά καθαρισμούς και απολυμάνσεις κοινόχρηστων χώρων του δήμου, ώστε να διασφαλίζεται η υγεία των πολιτών.

Οι καθαρισμοί γίνονται από συνεργείο με τη χρήση του ειδικού πλυστικού μηχανήματος, υψηλής πίεσης και ταυτόχρονα γίνεται σχολαστικός καθαρισμός σε πλατείες, μνημεία, σκάλες, πεζούλια και παγκάκια.

Σε δήλωση του ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας τόνισε: «Βασικός στόχος μας είναι η ασφάλεια των πολιτών και για το λόγο αυτό κάνουμε ό, τι μπορούμε για να τη διαφυλάξουμε. Ως πολίτες, ωστόσο, πρέπει να είμαστε ευαισθητοποιημένοι και να μη ρυπαίνουμε το περιβάλλον».

kathar152   kathar153   kathar154

Ν.Γάτσας:«Προσπάθεια ανάδειξης του Ολύμπου ως προορισμού αθλητών παραπέντε»

Ν. Γάτσας «Σταθερή η συνεργασία με τα αθλητικά σωματεία της Ελασσόνας» Συνάντηση με εκπροσώπους αθλητικών σωματείων της Ελασσόνας πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 29 Μ [ ... ]

Τον δήμαρχο Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσα επισκέφτηκε ο Καθηγητής Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης κ. Θεοχάρης Ζάγκας, ο  [ ... ]