Πεζοδρομείτε ο δρόμος μπροστά από τα καταστήματα στην πλατεία Βαροσίου

varosi2205Αυτοψία για την επέκταση τραπεζοκαθισμάτων στο χώρο της πλατείας Βαροσίου έκανε χθες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας με τον αρμόδιο αντιδήμαρχο σε θέματα Ποιότητας Ζωής κ. Δ. Καρανίκα .

Μετά από διαβούλευση που πραγματοποιήθηκε με τους καταστηματάρχες που διατηρούν τις επιχειρήσεις τους στην συγκεκριμένη πλατεία, αποφασίστηκε να πεζοδρομηθεί ο δρόμος που βρίσκεται ανάμεσα στα καταστήματα και στην πλατεία η οποία ανακατασκευάζεται.

Οι καταστηματάρχες εξέφρασαν την ικανοποίηση τους για την λύση που δόθηκε από την δημοτική αρχή, δεδομένου της καθυστέρησης εργασιών, καθώς ο εργολάβος λόγω των έκτακτων συνθηκών ζήτησε παράταση για την αποπεράτωση του έργου.

varosi22051

ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ «ΑΓΡΟΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ 5 ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ (ΓΑΛΑ, ΚΡΕΑΣ, ΚΡΑΣΙ, ΜΕΛΙ & ΑΡΩΜΑΤΙΚΑ ΦΥΤΑ)»