«Επίσκεψη του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στο δήμαρχο Ελασσόνας»

dEL11

Ν.Γάτσας: «Ομαλή η διεξαγωγή των Πανελλαδικών εξετάσεων στο δήμο μας»

Το δήμαρχο Ελασσόνας επισκέφτηκε ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Λάρισας κ. Ιωάννης Καψάλης, ο οποίος ενημέρωσε τον δήμαρχο για την πορεία και το επίπεδο προετοιμασίας των σχολικών μονάδων στη διεξαγωγή των Πανελλαδικών Εξετάσεων.

Ο δήμαρχος ευχαρίστησε τον κ. Καψάλη για την επίσκεψη και δήλωσε την ικανοποίηση του, διότι πρώτη φορά φέτος ορίστηκε εξεταστικό κέντρο το ΕΠΑΛ Ελασσόνας, δίνοντας τη δυνατότητα στους υποψήφιους να πάρουν μέρος στις εξετάσεις στην πόλη τους, χωρίς τη μετάβαση τους στη Λάρισα, σε ένα οικείο περιβάλλον.

Ο διευθυντής τόνισε ότι υπάρχει άψογη συνεργασία με την Δευτεροβάθμια Σχολική Επιτροπή του δήμου, δεν εντοπίστηκαν προβλήματα στην οργάνωση διεξαγωγής των εξετάσεων και η υπηρεσία του εργάζεται ώστε να υποστηρίζει όλες τις σχολικές μονάδες, με υποδομές και έγκυρη τοποθέτηση εκπαιδευτικού προσωπικού.

ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ «ΑΓΡΟΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ 5 ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ (ΓΑΛΑ, ΚΡΕΑΣ, ΚΡΑΣΙ, ΜΕΛΙ & ΑΡΩΜΑΤΙΚΑ ΦΥΤΑ)»