«Στη διανομή του ΤΕΒΑ ο Δήμαρχος Ελασσόνας»

20200702 0844361579 1600x1200

Στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Ελασσόνας βρέθηκε ο δήμαρχος κ. Ν. Γάτσας σήμερα Πέμπτη 2 Ιουλίου όπου ολοκληρώθηκε η διανομή προϊόντων του προγράμματος «Επισιτιστικής & Βασικής Υλικής Συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για Απόρους (ΤΕΒΑ/FEAD)» στους δικαιούχους του Δήμου Ελασσόνας.

Η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πρόνοιας κ. Φρ. Καρκαβανίδου-Σκρέτα ενημέρωσε το δήμαρχο ότι η όλη διαδικασία κύλησε ομαλά, με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας και οι δικαιούχοι του προγράμματος ανέρχονται σε 399.

Σε δήλωση του ο δήμαρχος κ. Ν. Γάτσας τόνισε: «Οι υπηρεσίες του δήμου μας, παρά τις δυσκολίες στην τήρηση των απαιτούμενων μέτρων, λόγω του κορωνοϊού, είναι πάντα δίπλα στους πολίτες. Οι υπάλληλοι του Κέντρου Κοινότητας και του Προγράμματος Βοήθεια στο Σπίτι, έχουν τεθεί και συνεχίζουν να βρίσκονται στην πρώτη γραμμή για τον πολίτη, στήνοντας ένα δίχτυ κοινωνικής προστασίας. Κανένας δημότης μας δεν πρέπει να είναι μόνος του σ’ αυτή τη δύσκολη περίοδο. Είμαστε δίπλα του, αιρετοί,  εργαζόμενοι και εθελοντές, αλληλέγγυοι».

2/7/2020

Στην Ελασσόνα και στην κατάμεστη αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου Ελασσόνας πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο 27 Απριλίου 2024 η μεγάλη συναυλία του Δήμου Ελασσ [ ... ]

Με τη συμμετοχή εκπροσώπου του Δήμου Ελασσόνας πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα η Ημερίδα για την Άυλη Πολιτιστική Κληρονομιά, που διοργάνωσαν το Υπουργείο Πολιτισμο [ ... ]

Τον δικηγόρο και νέο Πρόεδρο του ΟΣΕ κ. Γιάννο Γραμματίδη τίμησε πρόσφατα ο Δήμος Ελασσόνας σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στην Ελασσόνα, εκφράζοντας τις ευχαρ [ ... ]