Επίσκεψη του νέου Διοικητή του ΚΕΟΑΧ στο Δήμαρχο Ελασσόνας

keoaxdioik

Το Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσα επισκέφτηκε την περασμένη Παρασκευή 7 Αυγούστου ο νέος διοικητής του Κέντρου Εκπαίδευσης Ορεινού Αγώνα Χιονοδρόμων (ΚΕΟΑΧ) Ταγματάρχης ΠΖ κ. Γ. Ζιάκας.

Ο Διοικητής του ΚΕΟΑΧ ενημέρωσε το δήμαρχο για την ανάληψη των καθηκόντων του και δήλωσε ότι θα υποστηρίξει την ήδη καλή συνεργασία του Κέντρου με το Δήμο Ελασσόνας.

Ο δήμαρχος Ελασσόνας έθεσε στον νέο διοικητή το θέμα της αξιοποίησης του χιονοδρομικού κέντρου στον Όλυμπο και ζήτησε τη συνδρομή του Κέντρου στις επιχειρήσεις πολιτικής προστασίας το χειμώνα, ειδικά στους αποχιονισμούς του οδικού δικτύου της περιοχής.

Όπως σημείωσε ο κ. Ζιάκας, οι εγκαταστάσεις του Κέντρου είναι ανοιχτές στους επισκέπτες, οι οποίοι έχουν τη δυνατότητα να απολαύσουν το φυσικό τοπίο, ενώ τόσο οι αξιωματικοί όσο και οι στρατιώτες της μονάδας είναι στη διάθεση όλων όσοι επιθυμούν να επισκεφτούν το ΚΕΟΑΧ εξασφαλίζοντας γι' αυτούς τις καλύτερες συνθήκες εξυπηρέτησης και φιλοξενίας.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας ευχαρίστησε τον Διοικητή για την επίσκεψη και του ευχήθηκε καλή δύναμη και επιτυχία στα νέα του καθήκοντα.

Παρόντες στη συνάντηση ήταν η Αντιδήμαρχος Ελασσόνας κ. Φρ. Καρκαβανίδου-Σκρέτα και ο προϊστάμενος τμήματος της Δ/νσης Ανάπτυξης Περιφέρειας Θεσσαλίας κ. Π. Ταμουρίδης.

Στην Ελασσόνα και στην κατάμεστη αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου Ελασσόνας πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο 27 Απριλίου 2024 η μεγάλη συναυλία του Δήμου Ελασσ [ ... ]

Με τη συμμετοχή εκπροσώπου του Δήμου Ελασσόνας πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα η Ημερίδα για την Άυλη Πολιτιστική Κληρονομιά, που διοργάνωσαν το Υπουργείο Πολιτισμο [ ... ]

Τον δικηγόρο και νέο Πρόεδρο του ΟΣΕ κ. Γιάννο Γραμματίδη τίμησε πρόσφατα ο Δήμος Ελασσόνας σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στην Ελασσόνα, εκφράζοντας τις ευχαρ [ ... ]

Μία μεγάλη ποδηλατική γιορτή με μαθητές και μαθήτριες δημοτικών σχολείων διοργάνωσε την Πέμπτη 25 Απριλίου ο Δήμος Ελασσόνας, στο πλαίσιο του προγράμματος πρό [ ... ]