Δήμος Ελασσόνας: «Παράταση μέχρι 15 Σεπτεμβρίου για την υποβολή αιτήσεων για μείωση δημοτικών τελών»

dimoteli1

Ανακοινώθηκε από το Δήμο Ελασσόνας ότι παρατείνεται η προθεσμία υποβολής αιτήσεων για την ένταξη στο πρόγραμμα ελάφρυνσης κατοίκων και επιχειρήσεων, ενόψει των οικονομικών επιπτώσεων της υγειονομικής κρίσης έως 15-09-2020.

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τις προϋποθέσεις για μείωση των δημοτικών τελών, σύμφωνα με την υπ' αρ. 97/2020 απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου με θέμα «Έγκριση δέσμης μέτρων για την ελάφρυνση των κατοίκων και των επιχειρήσεων ενόψει των οικονομικών επιπτώσεων της υγειονομικής κρίσης», μπορούν να καταθέσουν την αίτησή τους μέχρι 15/9/2020, προσκομίζοντας τα απαραίτητα κατά περίπτωση δικαιολογητικά.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλούν στο τηλέφωνο 2493350245 ( κ. Ευθαλία Γκόλτσιου) ή να επισκεφτούν την ιστοσελίδα του δήμου www.dimoselassonas.gr για την πρόσκληση και το έντυπο της αίτησης.

Η κατάθεση των αιτήσεων – υπεύθυνων δηλώσεων θα γίνεται είτε αυτοπροσώπως στο γραφείο πρωτοκόλλου του Δήμου Ελασσόνας (Δημαρχείο Ελασσόνας, 1ος όροφος) ή ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή στη διεύθυνση:

dimoteli3   dimoteli7

Δημαρχείο Ελασσόνας

6ης Οκτωβρίου 57

Τ.Κ.:40200

Ελασσόνα

Στον αναβαθμισμένο χώρο του κοινοτικού καταστήματος Τσαριτσάνης βρέθηκε πρόσφατα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, προκειμένου να διαπιστώσει την ολοκλήρωση τω [ ... ]

Με το Δήμαρχο Ελασσόνας συναντήθηκε στην Ελασσόνα ο πρώην υπουργός Πολιτισμού και επικεφαλής της δημοτικής παράταξης «Αθήνα Είσαι Εσύ» κ. Παύλος Γερουλάνος κατά τ [ ... ]

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΚΟΖΑΝΗ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΗΣ ΑΕΝΟΛ ΑΕ

Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου 2020 07:30
Διακοπή υδροδότησης στην Ελασσόνα

Η Δ.Ε.Υ.Α. Ελασσόνας ενημερώνει τους κατοίκους στην πόλη της Ελασσόνας ότι επί της οδού Οικονόμου ( από το Δασαρχείου Ελασσόνας μέχρι την Βιβλιοθήκη Ελασσόνας) και  [ ... ]