Ν. Γάτσας : «Ικανοποίηση για την Οικονόμειο Σχολή Τσαριτσάνης»

oikonomeios1009

Την ικανοποίηση του για την διατήρηση των τμημάτων προσανατολισμού της Γ' Λυκείου της Οικονόμειου Σχολής Τσαριτσάνης, εξέφρασε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας κατά την επίσκεψη του στο γραφείο της διευθύντριας κ. Γ. Κουτσιάη, παρουσία του Αντιδημάρχου Ελασσόνας κ. Δ. Κουρομπίνα.

«Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που το Υπουργείο Παιδείας έκανε δεκτό το αίτημά μας για την παραμονή των τμημάτων προσανατολισμού της Γ' Λυκείου και θέλω να τονίσω την σημαντική στήριξη στο αίτημα αυτό των βουλευτών του Ν. Λάρισας, οι οποίοι με τις παρεμβάσεις τους και τις επισκέψεις τους στο Υπουργείο ενίσχυσαν το αίτημα τόσο της σχολικής κοινότητας όσο και της τοπικής κοινωνίας.

Ο Δήμος Ελασσόνας βρέθηκε από την πρώτη στιγμή στο πλευρό των μαθητών και των καθηγητών του σχολείου και ανέδειξε τα προβλήματα που θα προέκυπταν από την αρχική απόφαση, η οποία εν τέλει τροποποιήθηκε και θα μπορούν πλέον οι μαθητές της Γ' Λυκείου απερίσπαστοι να συνεχίσουν την προσπάθεια τους.

Με την ευκαιρία θα ήθελα να ευχηθώ καλή δύναμη και καλή σχολική χρονιά σε όλους», δήλωσε ο κ. Γάτσας.

Στον αναβαθμισμένο χώρο του κοινοτικού καταστήματος Τσαριτσάνης βρέθηκε πρόσφατα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, προκειμένου να διαπιστώσει την ολοκλήρωση τω [ ... ]

Με το Δήμαρχο Ελασσόνας συναντήθηκε στην Ελασσόνα ο πρώην υπουργός Πολιτισμού και επικεφαλής της δημοτικής παράταξης «Αθήνα Είσαι Εσύ» κ. Παύλος Γερουλάνος κατά τ [ ... ]

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΚΟΖΑΝΗ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΗΣ ΑΕΝΟΛ ΑΕ

Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου 2020 07:30