Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες συντήρησης του κοινοτικού καταστήματος Τσαριτσάνης

tsar21092

Στον αναβαθμισμένο χώρο του κοινοτικού καταστήματος Τσαριτσάνης βρέθηκε πρόσφατα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, προκειμένου να διαπιστώσει την ολοκλήρωση των εργασιών ελαιοχρωματισμού του κτηρίου και επισκευής της στέγης.

Ο κ. Γάτσας ευχαρίστησε τον αντιδήμαρχο οικονομικών του δήμου κ. Δ. Κουρομπίνα που επέβλεψε προσωπικά τις εργασίες λόγω καταγωγής και δήλωσε ικανοποιημένος για το αποτέλεσμα.

"Στην κοινότητα Τσαριτσάνης αναβαθμίζουμε το κοινοτικό κατάστημα για να μπορεί να φιλοξενήσει στους χώρους του υπαλλήλους γραφείου του δήμου Ελασσόνας. Η αξιοποίηση των κοινοτικών καταστημάτων προς όφελος της τοπικής κοινωνίας αποτελεί στόχο της νέας διοίκησης και σύντομα θα προχωρήσουμε σε αναβάθμιση περισσότερων χώρων σε όλη την επικράτεια του δήμου", δήλωσε ο δήμαρχος Ελασσόνας.

Στο χώρο του κοινοτικού καταστήματος παραβρέθηκαν ο αντιδήμαρχος κ. Κουρομπίνας και οι κοινοτικοί σύμβουλοι Μενέλαος Σκάντζος και Γιάννης Λουτριώτης.

tsar21091

Πρόστιμο 20 € για εκπρόθεσμες δηλώσεις

Μετά από ενημέρωση της ΔΕΔΔΗΕ Ελασσόνας σας ενημερώνουμε ότι για την Κυριακή 21 Απριλίου 2024 έχει προγραμματιστεί διακοπή ρεύματος στην πόλη της Ελασσόνας και σε π [ ... ]

Στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Νεολαίας, ο Δήμος Ελασσόνας έχει πραγματοποιήσει μια σειρά εκδηλώσεων, οι οποίες θα ολοκληρωθούν σήμερα Παρασκευή 19 Απριλίο [ ... ]