Στην Ελασσόνα για την επέτειο της Απελευθέρωσης ο Υφυπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης κ. Κώστας Σκρέκας

skrekas3

Παρουσία του Υφυπουργού Αγροτικής Ανάπτυξης κ. Κώστα Σκρέκα πραγματοποιήθηκαν την Τρίτη 6 Οκτωβρίου 2020 στην Ελασσόνα οι επετειακές εκδηλώσεις για την απελευθέρωση της πόλης και της επαρχίας από τον τουρκικό ζυγό το 1912.

Ο κ. Σκρέκας εκπροσωπώντας την κυβέρνηση και τον Πρωθυπουργό συνοδευόμενος από το Δήμαρχο της πόλης κ. Νικ. Γάτσα, μετέβη στο Δημαρχείο Ελασσόνας, όπου ο κ. Γάτσας τού πρόσφερε το επετειακό λεύκωμα του δήμου και ένα καλάθι με τοπικά αγροτικά προϊόντα.

Ανταποδίδοντας ο κ. Σκρέκας ευχαρίστησε για την υποδοχή και μίλησε με τα καλύτερα λόγια για την Ελασσόνα. Κατά την επίσκεψη του υφυπουργού στο δημαρχείο, το παρών έδωσε και η βουλευτής Ν. Λάρισας κ. Στέλλα Μπίζιου.

Στη συνέχεια όλοι μαζί κατευθυνθήκανε προς τον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό του Αγίου Δημητρίου στο κέντρο της Ελασσόνας όπου παρακολουθήσανε την επίσημη δοξολογία και στη συνέχεια έγινε κατάθεση στεφάνων στο ηρώο των πεσόντων στην κεντρική πλατεία.

skrekas1   skrekas2

skrekas4  skrekas5

skrekas6   skrekas7

skrekas8