Έκτακτη Ανακοίνωση: Αλλαγή τοποθεσίας διεξαγωγής του "Drive Through Rapid Tests" στην Ελασσόνα

rapidtests

Ο Δήμος Ελασσόνας ενημερώνει τους πολίτες ότι λόγω των βροχοπτώσεων που αναμένονται για αύριο Τετάρτη 18/11, αλλάζει η τοποθεσία διεξαγωγής των δειγματοληπτικών ελέγχων ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 από συνεργείο του ΕΟΔΥ και της Περιφέρειας Θεσσαλίας.

Η νέα τοποθεσία θα είναι δίπλα στο Γήπεδο του ΠΟΕ στις αποθήκες του δήμου την ίδια προγραμματισμένη ώρα από τις 10:00 π.μ. έως τις 15:00μ.μ. ( είσοδος από την μπροστινή πλευρά του γηπέδου )

Σημειώνεται πως οι πολίτες μπορούν να εξετασθούν δωρεάν, γρήγορα και με ασφάλεια, χωρίς να εξέλθουν από το όχημά τους και εφόσον είναι θετικοί να λάβουν τις κατάλληλες προφυλάξεις.

Με τον τρόπο αυτό προστατεύονται οι πολίτες, που δεν χρειάζεται να εισέρχονται για ελέγχους μέσα στα Νοσοκομεία, ενώ παράλληλα διευκολύνεται σημαντικά και το έργο του ιατρικού προσωπικού που δεν θα απασχολείται πλέον με τη λήψη δειγμάτων.

ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΩΝ ΖΗΜΙΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Επιστολή στον προϊστάμενο του ΕΛΓΑ Λάρισας απέστειλε την περασμένη εβδομάδα ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, ζητώντας να πραγματοποιηθούν αυτοψίες και έλεγχοι  [ ... ]

Τετάρτη 14 Απριλίου 2021 05:16
Στην Ελασσόνα αύριο Τετάρτη Rapid Tests