Ευχαριστήριο Δημάρχου Ελασσόνας στην «ΤΕΔΡΑ ΑΕ» για την δωρεά μασκών στο προσωπικό του δήμου.

tedra

Ευχαριστήρια επιστολή στον Πρόεδρο και Διευθύνοντα Σύμβουλο της επιχείρησης «ΤΕΔΡΑ ΑΕ» με έδρα τη Λάρισα κ. Ιωάννη Τόλιο απέστειλε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, για την προσφορά τριακοσίων ( 300 ) μασκών για τις ανάγκες του προσωπικού καθαριότητας και του προσωπικού των διοικητικών υπηρεσιών του δήμου.

Η «ΤΕΔΡΑ ΑΕ» δραστηριοποιείται στο χώρο των Τεχνικών και Περιβαλλοντικών Έργων, με ειδίκευση στη μελέτη, κατασκευή, λειτουργία και συντήρηση έργων διαχείρισης και αξιοποίησης αποβλήτων.

Ο κ. Τόλιος ζήτησε από το Δήμαρχο Ελασσόνας να προσφέρει δωρεάν τις μάσκες στο προσωπικό του δήμου, για την αντιμετώπιση των άμεσων αναγκών οι οποίες προκύπτουν από την εξάπλωση της πανδημίας covid-19

Ο Δήμαρχος εξέφρασε τις ευχαριστίες του στην επιχείρηση «ΤΕΔΡΑ ΑΕ» για τα μέσα που διέθεσε στο προσωπικό του δήμου και τόνισε την ανάγκη να συνδράμουν όλοι σ' αυτή τη μεγάλη προσπάθεια περιορισμού της διασποράς του ιού.

ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΩΝ ΖΗΜΙΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Επιστολή στον προϊστάμενο του ΕΛΓΑ Λάρισας απέστειλε την περασμένη εβδομάδα ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, ζητώντας να πραγματοποιηθούν αυτοψίες και έλεγχοι  [ ... ]

Τετάρτη 14 Απριλίου 2021 05:16
Στην Ελασσόνα αύριο Τετάρτη Rapid Tests