Από το Λιβάδι ξεκινάει το πρόγραμμα εξυπηρέτησης κατ' οίκον στο Δήμο Ελασσόνας

katoikonlivadi

Από την Κοινότητα Λιβαδίου, λόγω της έντονης επιδημιολογικής επιβάρυνσης, θα ξεκινήσει το πρόγραμμα εξυπηρέτησης κατ' οίκον στο Δήμο Ελασσόνας από τον Οργανισμό Κοινωνικής Προστασίας, Αλληλεγγύης και Παιδείας με εργαζόμενους στο πρόγραμμα «Βοήθεια στο Σπίτι».

Έτσι από αύριο Παρασκευή 20 Νοεμβρίου και μέχρι τη λήξη της έκτακτης κατάστασης λόγω του νέου κορωνοϊου, κλιμάκιο του Οργανισμού θα βρίσκεται για παροχή βοήθειας σε πολίτες που το έχουν ανάγκη στην Κοινότητα Λιβαδίου, η οποία αυτή τη στιγμή έχει έντονο επιδημιολογικό φορτίο και κρίνεται απαραίτητο να μην υπάρχουν άσκοπες μετακινήσεις για τον οποιαδήποτε λόγο.

Για την υπηρεσία Εξυπηρέτησης κατ' οίκον ο Οργανισμός παρέχει πλέον τη δυνατότητα τηλεφωνικής υποστήριξης σε όσους το έχουν ανάγκη καλώντας στα τηλέφωνα:

• Γραφεία ΟΚΠΑΠ 2493350218

• Κοινότητα Λιβαδίου 2493350419 – 2493350412

και στους οποίους θα παρέχονται οι παρακάτω υπηρεσίες:

• πρωτοβάθμιας υγειονομικής περίθαλψης από το πρόγραμμα «Βοήθεια στο Σπίτι»

• παράδοσης τροφίμων μετά από τηλεφωνική παραγγελία

• εξόφλησης λογαριασμών ΔΕΚΟ, κινητής/σταθερής τηλεφωνίας κ.τ.λ

• παραλαβής αιτήσεων και παράδοσης πιστοποιητικών

ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΩΝ ΖΗΜΙΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Επιστολή στον προϊστάμενο του ΕΛΓΑ Λάρισας απέστειλε την περασμένη εβδομάδα ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, ζητώντας να πραγματοποιηθούν αυτοψίες και έλεγχοι  [ ... ]

Τετάρτη 14 Απριλίου 2021 05:16
Στην Ελασσόνα αύριο Τετάρτη Rapid Tests