Συνεχίζεται και στο Λουτρό το πρόγραμμα εξυπηρέτησης κατ' οίκον στο Δήμο Ελασσόνας

menoumespitineo

Συνεχίζεται και στην Κοινότητα Λουτρού, λόγω της έντονης επιδημιολογικής επιβάρυνσης, το πρόγραμμα εξυπηρέτησης κατ' οίκον του Δήμου Ελασσόνας από τον Οργανισμό Κοινωνικής Προστασίας, Αλληλεγγύης και Παιδείας με εργαζόμενους στο πρόγραμμα «Βοήθεια στο Σπίτι».

Έτσι κλιμάκιο του Οργανισμού θα βρίσκεται για παροχή βοήθειας σε πολίτες που το έχουν ανάγκη στην Κοινότητα Λουτρού, η οποία αυτή τη στιγμή έχει έντονο επιδημιολογικό φορτίο και κρίνεται απαραίτητο να μην υπάρχουν άσκοπες μετακινήσεις για τον οποιαδήποτε λόγο.

Στη διάθεση όλων για οποιαδήποτε βοήθεια θα βρίσκεται τόσο ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Αθανάσιος Καλύβας ( τηλ. 6973401123 ) όσο και ο πρόεδρος της Κοινότητας Λουτρού κ. Λάμπρος Καλύβας ( τηλ. 6947687622 ).

Για την υπηρεσία Εξυπηρέτησης κατ' οίκον ο Οργανισμός παρέχει πλέον τη δυνατότητα τηλεφωνικής υποστήριξης σε όσους το έχουν ανάγκη καλώντας στα τηλέφωνα:

• Γραφεία ΟΚΠΑΠ 2493350218

• Κοινότητα Λουτρού 2493350305 – 2493350316

και στους οποίους θα παρέχονται οι παρακάτω υπηρεσίες:

• πρωτοβάθμιας υγειονομικής περίθαλψης από το πρόγραμμα «Βοήθεια στο Σπίτι»

• παράδοσης τροφίμων μετά από τηλεφωνική παραγγελία

• εξόφλησης λογαριασμών ΔΕΚΟ, κινητής/σταθερής τηλεφωνίας κ.τ.λ

• παραλαβής αιτήσεων και παράδοσης πιστοποιητικών

ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΩΝ ΖΗΜΙΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Επιστολή στον προϊστάμενο του ΕΛΓΑ Λάρισας απέστειλε την περασμένη εβδομάδα ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, ζητώντας να πραγματοποιηθούν αυτοψίες και έλεγχοι  [ ... ]

Τετάρτη 14 Απριλίου 2021 05:16
Στην Ελασσόνα αύριο Τετάρτη Rapid Tests