"Drive Through Rapid Tests" στην Κεντρική Πλατεία Ελασσόνας

rapidtests

Στην Ελασσόνα θα βρίσκεται αύριο Τετάρτη 23/12 από τις 10:00 π.μ. έως τις 14:00μ.μ, συνεργείο του ΕΟΔΥ και της Περιφέρειας Θεσσαλίας για δειγματοληπτικούς ελέγχους ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 στην Κεντρική Πλατεία Ελασσόνας.

Οι πολίτες μπορούν να εξετασθούν δωρεάν, γρήγορα και με ασφάλεια, χωρίς να εξέλθουν από το όχημά τους. Φτάνοντας στην κεντρική πλατεία, τα οχήματα θα εισέρχονται από το τμήμα της οδού Δημάρχου Βλαχοδήμου, στο ύψος της «Εθνικής Τράπεζας» και ακολουθώντας τις οδηγίες θα εξέρχονται από τη νοτιοδυτική γωνία της κεντρικής πλατείας (παιδική χαρά).

Η διεξαγωγή των "Drive Through Rapid Tests" εξασφαλίζει ασφάλεια για τους πολίτες, οι οποίοι δεν χρειάζεται να εισέρχονται για ελέγχους μέσα στα Νοσοκομεία, ενώ παράλληλα διευκολύνεται σημαντικά και το έργο του ιατρικού προσωπικού που δεν θα απασχολείται πλέον με τη λήψη δειγμάτων.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας δήλωσε: «Ευχαριστώ τον Περιφερειάρχη Θεσσαλίας κ. Κώστα Αγοραστό και τον Πρόεδρο του Περιφ. Συμβουλίου κ. Βασίλειο Πινακά, που για ακόμα μια φορά, στέλνουν συνεργείο στην περιοχή μας, προκειμένου να εξεταστούν γρήγορα και με ασφάλεια οι πολίτες μας. Ο κίνδυνος ελλοχεύει παντού και δεν χρειάζεται εφησυχασμός από κανένα μας. Χρειάζεται προσοχή, σύνεση, πειθαρχία και ατομική ευθύνη. Μένουμε σπίτι, μένουμε ασφαλείς, φοράμε παντού μάσκα και τηρούμε τις αποστάσεις, ώστε σύντομα να περάσει όλη αυτή η δοκιμασία για όλους μας».

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]

Δευτέρα 15 Απριλίου, ώρα 19:00, Αίθουσα ΚΔΒΜ Πνευματικό Κέντρο Ελασσόνας

Πρόσκληση σε νέους και νέους να εγγραφούν στο μητρώο νέων για τη συμμετοχή στο Δημοτικό Συμβούλιο Νέων απηύθυναν σήμερα με συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε  [ ... ]

Τη νέα Δημοτική Επιτροπή Ισότητας του Δήμου Ελασσόνας εξέλεξε με ομόφωνη απόφασή του το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας, η οποία αποτελείται από δραστήριες γυναίκε [ ... ]