Κοπή πίτας και ευχές από απόσταση στο Δήμο Ελασσόνας

vasilopita213

Χωρίς την παρουσία των εργαζομένων πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης 14 Ιανουαρίου 2021 στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, η κοπή της Βασιλόπιτας των εργαζομένων του Δήμου Ελασσόνας από τον Δήμαρχο κ. Ν. Γάτσα, αντιδημάρχους και διευθυντές, με τη συμμετοχή μικρού αριθμού προϊσταμένων του Δήμου λόγω των μέτρων αποφυγής συνωστισμού.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας ευχήθηκε προσωπικά και στις οικογένειες των εργαζομένων καλή χρονιά με υγεία και τους ευχαρίστησε για τη συνεργασία. «Αποτελεί τύχη για τη δημοτική αρχή να συνεργάζεται με ανθρώπους που δίνουν όλες τους τις δυνάμεις, για να προσφέρουν στο δήμο και τους πολίτες του. Όλοι μαζί προσφέρουμε στον κοινό σκοπό που δεν είναι άλλος από την παροχή ποιοτικών υπηρεσιών στους κατοίκους του Δήμου μας. Σας ευχαριστώ και εύχομαι η νέα χρονιά να είναι δημιουργική και πολύ καλύτερη από την προηγούμενη".

Η πίτα διανεμήθηκε σε όλες τις υπηρεσίες, κεντρικές και αποκεντρωμένες, σε ατομικές μερίδες, προκειμένου να αποφευχθεί η μετακίνηση και ο συνωστισμός.

vasilopita211   vasilopita212

Στο κτίριο που στέγαζε την πρώην Δ.Ο.Υ. Ελασσόνας αναμένεται να μετακομίσουν υπηρεσίες του Δήμου Ελασσόνας μετά τη φανερή μειοδοτική δημοπρασία που πραγματοποιήθ [ ... ]

Τη σύμβαση για τη συλλογή και επεξεργασία στοιχείων με σκοπό τον σχεδιασμό και των εξειδικευμένων δράσεων για την ενεργειακή αναβάθμιση του Γυμνασίου-Λυκείου Βε [ ... ]

Με επιστολή του προς τον διοικητή του ΕΛΓΑ κ. Ανδρέα Λυκουρέντζο, ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας ζητάει την αλλαγή του κανονισμού του ΕΛΓΑ για τις αποζημιώσεις τ [ ... ]