Ν. Γάτσας: «Στηρίζουμε όλοι την τοπική αγορά»

emporisyllogos050220

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

Συνάντηση με την πρόεδρο του Εμπορικού Συλλόγου Ελασσόνας κ. Χρ. Σαμόλαδου είχε την περασμένη Παρασκευή 29 Ιανουαρίου ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, στο πλαίσιο μιας σταθερής και γόνιμης συνεργασίας, με γνώμονα την τόνωση της αγοραστικής κίνησης και την από κοινού αντιμετώπιση προβλημάτων στην τοπική αγορά.

Στο επίκεντρο της συζήτησης βρέθηκε η στήριξη των καταστημάτων, τα οποία για μεγάλο χρονικό διάστημα παρέμειναν κλειστά. Ο κ. Γάτσας πρότεινε στον Εμπορικό Σύλλογο τη συνδιοργάνωση δράσεων προβολής των τοπικών επιχειρήσεων και την προβολή μέσω διαδικτύου.

Σε δήλωσή του κ. Γάτσας τόνισε: «Με τον Εμπορικό Σύλλογο έχουμε υπογράψει σύμφωνο συνεργασίας για τη δημιουργία πύλης στο διαδίκτυο που θα αφορά τις τοπικές επιχειρήσεις και τα τοπικά προϊόντα. Είμαστε σε διαρκή επικοινωνία με τους εκπροσώπους της τοπικής αγοράς και στηρίζουμε κάθε προσπάθεια. Συναισθανόμενοι τη δύσκολη οικονομική κατάσταση που βιώνουν οι περισσότερες επιχειρήσεις, έχουμε την υποχρέωση να στηρίξουμε την τοπική αγορά ως τοπική κοινωνία και ως δήμος, στη δύσκολη αυτή συνθήκη της πανδημίας. Ευχαριστώ την Πρόεδρου του Εμπορικού Συλλόγου για την ανταπόκριση και τη συνεργασία».

Την κ. Σαμόλαδου συνόδευε στη συνάντηση η υπεύθυνη της δράσης συνεργασίας κ. Κ. Ψαρρά.

Στην Κεντρική Πλατεία Ελασσόνας θα βρίσκεται αύριο Τετάρτη 3 Μαρτίου από τις 10:00 π.μ. έως τις 14:00μ.μ, κλιμάκιο του ΕΟΔΥ και της Περιφέρειας Θεσσαλίας, σε συνεργασία μ [ ... ]

Στο κτίριο που στέγαζε την πρώην Δ.Ο.Υ. Ελασσόνας αναμένεται να μετακομίσουν υπηρεσίες του Δήμου Ελασσόνας μετά τη φανερή μειοδοτική δημοπρασία που πραγματοποιήθ [ ... ]

Τη σύμβαση για τη συλλογή και επεξεργασία στοιχείων με σκοπό τον σχεδιασμό και των εξειδικευμένων δράσεων για την ενεργειακή αναβάθμιση του Γυμνασίου-Λυκείου Βε [ ... ]

Με επιστολή του προς τον διοικητή του ΕΛΓΑ κ. Ανδρέα Λυκουρέντζο, ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας ζητάει την αλλαγή του κανονισμού του ΕΛΓΑ για τις αποζημιώσεις τ [ ... ]