Στην Τσαριτσάνη την Τετάρτη δωρεάν τεστ COVID-19

rapidtests

Στην Τσαριτσάνη θα βρίσκεται την Τετάρτη 10 Φεβρουαρίου από τις 10:00 π.μ. έως τις 14:00μ.μ, κλιμάκιο του ΕΟΔΥ και της Περιφέρειας Θεσσαλίας, σε συνεργασία με το Δήμο Ελασσόνας, για δειγματοληπτικούς ελέγχους ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 στον χώρο έξω από το Κοινοτικό Κατάστημα Τσαριτσάνης.

Οι πολίτες μπορούν να εξετασθούν δωρεάν, γρήγορα και με ασφάλεια, από το όχημά τους ή πεζή. Η διεξαγωγή των Rapid Tests εξασφαλίζει ασφάλεια για τους πολίτες, οι οποίοι δεν χρειάζεται να εισέρχονται για ελέγχους μέσα στα Νοσοκομεία, ενώ παράλληλα διευκολύνεται σημαντικά και το έργο του ιατρικού προσωπικού που δεν θα απασχολείται πλέον με τη λήψη δειγμάτων.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας δήλωσε: «Συνεχίζουμε σε συνεργασία με τον Περιφερειάρχη Θεσσαλίας τη διενέργεια δειγματοληψίας Rapid Tests από κλιμάκια του ΕΟΔΥ, προκειμένου να εξεταστούν γρήγορα και με ασφάλεια οι πολίτες μας. Παρακαλούνται οι κάτοικοι της Κοινότητας Τσαριτσάνης να προσέλθουν, καθώς η όλη διαδικασία είναι εύκολη, γρήγορη και ασφαλής και έτσι προστατεύουν καλύτερα τους εαυτούς τους και τους γύρω τους».

Με επιστολή του προς τον διοικητή του ΕΛΓΑ κ. Ανδρέα Λυκουρέντζο, ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας ζητάει την αλλαγή του κανονισμού του ΕΛΓΑ για τις αποζημιώσεις τ [ ... ]

Ξεκίνησε η διαδικασία υποβολής αιτήσεων, η οποία θα διαρκέσει μέχρι και τις 31 Αυγούστου 2021, για το νέο πρόγραμμα της Περιφερείας Θεσσαλίας, σε συνεργασία με την ΕΔ [ ... ]

Συνοπτικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές και με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει χαμηλότερης τιμής προκηρύσ [ ... ]

Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2021 07:14