Δ.Ε.Υ.Α Ελασσόνας: «Ανόρυξη Υδρευτικών Γεωτρήσεων για Υδροδότηση στην Κοινότητα Δολίχης»

deyaeldroumeyp

με αξιολόγηση κριτηρίων για την επιλογή αναδόχου κατασκευής του έργου με τίτλο: «ΑΝΟΡΥΞΗ ΥΔΡΕΥΤΙΚΩΝ ΓΕΩΤΡΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΥΔΡΟΔΟΤΗΣΗ ΣΤΟ Δ.Δ. ΔΟΛΙΧΗΣ», μεταξύ των προσφορών που ικανοποιούν τους όρους της μελέτης ενδεικτικού προϋπολογισμού 47.616,85 € χωρίς Φ.Π.Α.

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στα γραφεία της Δημοτικής Επιχείρησης Ύδρευσης Αποχέτευσης Ελασσόνας (Χρ. Βλαχοδήμου 1, Πνευματικό κέντρο) ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής την Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2021 με ώρα έναρξης υποβολής προσφορών 12:00 και λήξη 12:30 μ.μ.. Σε περίπτωση που ο διαγωνισμός αποβεί άγονος θα επαναληφθεί σε επτά ημέρες στον ίδιο τόπο και την ίδια ώρα χωρίς νέα δημοσίευση. Οι προσφορές μπορεί επίσης να αποστέλλονται και με οποιοδήποτε τρόπο, με την απαραίτητη προϋπόθεση ότι θα περιέρχονται στο Γραφείο Πρωτοκόλλου της Δ.Ε.Υ.Α.ΕΛ. μέχρι την ώρα λήξης παραλαβής προσφορών, δηλαδή την 12:30 της ημέρας διενέργειας του διαγωνισμού.

Κάθε διαγωνιζόμενος μπορεί να υποβάλει μόνο μία οικονομική προσφορά. Δικαίωμα συμμετοχής έχουν φυσικά ή νομικά πρόσωπα, ή ενώσεις αυτών που δραστηριοποιούνται στην Α1 τάξη και άνω για έργα κατηγορίας ΓΕΩΤΡΗΣΕΩΝ. Όσον αφορά στην καταλληλότητα για την άσκηση της επαγγελματικής δραστηριότητας, οι προσφέροντες που είναι εγκατεστημένοι στην Ελλάδα υποβάλλουν βεβαίωση εγγραφής στο Μητρώο Εργοληπτικών Επιχειρήσεων (Μ.Ε.ΕΠ.), εφόσον ανήκουν στην Α1 τάξη και άνω για έργα κατηγορίας ΓΕΩΤΡΗΣΕΩΝ.

Το αποτέλεσμα της δημοπρασίας θα εγκριθεί από το Δ.Σ. της Δ.Ε.Υ.Α. Ελασσόνας.

Για κάθε σχετική πληροφορία, χορήγηση εντύπων προσφορών και τευχών δημοπράτησης οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερωθούν από την κ. Κωνσταντίνα Σαμαρά, προσερχόμενοι όλες τις εργάσιμες μέρες και ώρες στην Δ.Ε.Υ.Α.ΕΛ., στην διεύθυνση (Χρ. Βλαχοδήμου 1, Πνευματικό κέντρο, Ελασσόνα) και στο τηλ.: 2493025444.

Τα Τεύχη Δημοπράτησης θα αναρτηθούν στη διαδικτυακή πύλη του ΚΗΜΔΗΣ (πλην του εντύπου της οικονομικής προσφοράς το οποίο θα παραλαμβάνεται από την υπηρεσία αρμοδίως υπογεγραμμένο και αριθμημένο) www.promitheus.gov.gr και στην ηλεκτρονική διεύθυνση της Δ.Ε.Υ.Α.ΕΛ. (URL): www.deyael.gr.

Με επιστολή του προς τον διοικητή του ΕΛΓΑ κ. Ανδρέα Λυκουρέντζο, ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας ζητάει την αλλαγή του κανονισμού του ΕΛΓΑ για τις αποζημιώσεις τ [ ... ]

Ξεκίνησε η διαδικασία υποβολής αιτήσεων, η οποία θα διαρκέσει μέχρι και τις 31 Αυγούστου 2021, για το νέο πρόγραμμα της Περιφερείας Θεσσαλίας, σε συνεργασία με την ΕΔ [ ... ]

Συνοπτικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές και με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει χαμηλότερης τιμής προκηρύσ [ ... ]

Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2021 07:14