Ορισμός Αντιδημάρχων

Τον ορισμό των αντιδημάρχων και τις αρμοδιότητες που αναλαμβάνουν ανακοίνωσε σήμερα ο Δήμαρχος Ελασσόνας, κ. Γιώργος Πασχόπουλος.

Οι αντιδήμαρχοι ορίζονται για το χρονικό διάστημα από σήμερα μέχρι τη λήξη της θητείας της Δημοτικής Αρχής, στις 31/8/2014.

Αναπληρωτής Δημάρχου παραμένει ο κ. Αθανάσιος Καλιακούδας, στον οποίο μεταβιβάζονται ακόμα οι αρμοδιότητες του αντιδημάρχου Πολιτικής Προστασίας και του αντιδημάρχου δημοτικής περιφέρειας Αντιχασίων και Σαρανταπόρου.

Αντιδήμαρχος Διοικητικών Υπηρεσιών, μεταξύ των οποίων η λειτουργία των ΚΕΠ και η ενημέρωση των πολιτών, ορίζεται ο κ. Νικόλαος Γάτσας.

Αντιδήμαρχος της Δημοτικής Περιφέρειας Ποταμιάς – Βερδικούσιας, Αγροτικής Ανάπτυξης, Προστασίας της Δημόσιας Υγείας και του τομέα άρδευσης ορίζεται ο κ. Ιωάννης Δραγατσίκης.

Αντιδήμαρχος Προγραμματισμού και Οικονομικών Υπηρεσιών παραμένει ο κ. Φώτιος Τζιόκας.

Αντιδήμαρχος Πολεοδομίας, Δημοτικής Αστυνομίας, κυκλοφοριακού, καταστημάτων υγειονομικού ενδιαφέροντος και πρόεδρος της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής ορίζεται ο κ. Μιλτιάδης Βαρσάμης.

Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος, Καθαριότητας και Ανακύκλωσης ορίζεται ο κ. Δημήτριος Έξαρχος.

Αντιδήμαρχος δημοτικής περιφέρειας Λιβαδίου – Ολύμπου – Καρυάς και αντιδήμαρχος Ανάπτυξης ορεινών Όγκων ορίζεται ο κ. Ιωάννης Νάνος.

Ο Δήμαρχος ευχαριστεί θερμά όλους τους συνεργάτες του, που από τη θέση ευθύνης που τους ανατέθηκε, επέδειξαν αυξημένο αίσθημα ευθύνης, αφιέρωσαν χρόνο, εργάστηκαν κάτω από εξαιρετικά αντίξοες – πολλές φορές - συνθήκες επιτελώντας το έργο τους στο ακέραιο.

Σ' αυτή τη δύσκολη συγκυρία κατάφεραν να εργαστούν με πνεύμα συνεργασίας με όλες τις Δημοτικές και Τοπικές Κοινότητες του ενιαίου Δήμου Ελασσόνας καλλιεργώντας πνεύμα σύμπραξης και ομόνοιας μεταξύ των δημοτών και των υπηρεσιών θέτοντας στέρεες βάσεις για το μέλλον του δήμου μας.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας τους ευχαριστεί όλους θερμά- για άλλη μία φορά – και τον καθένα ξεχωριστά, που αγωνίστηκαν με όλες τους τις δυνάμεις υπηρετώντας το θεσμό και τους πολίτες του Δήμου Ελασσόνας.

Με τον ίδιο ζήλο και στο ίδιο πνεύμα συνεργασίας καλούνται να συνεχίσουν και οι νέοι αντιδήμαρχοι καθώς οι συνθήκες απαιτούν, ακόμα περισσότερο σήμερα, σκληρή δουλειά, μεθοδικότητα και αποτελεσματικότητα για την ανάδειξη και επίλυση των προβλημάτων της περιοχής μας.

ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Για 2η χρονιά φέτος η Αντιδημαρχία Πολιτισμού, Αθλητισμού & Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Ελασσόνας διοργανώνει τμήματα άθλησης για όλους, τα οποία θα πραγματοποιή [ ... ]