Θερμά συγχαρητήρια στον ΠΟΕ Ελασσόνας

gatsas2204

Παραμονή της ομάδας στην Γ΄ Εθνική κατηγορία

Μεγάλη νίκη για την ιστορική ομάδα του ΠΟΕ Ελασσόνας πραγματοποιήθηκε χθες, σε αγώνα εντός έδρας, επισφραγίζοντας την παραμονή της ομάδας στην Γ΄ Εθνική κατηγορία.

Σε δήλωση του ο δήμαρχος κ. Ν. Γάτσας τόνισε: «Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους συντελεστές αυτής της μεγαλειώδους προσπάθειας. Θερμά συγχαρητήρια στον πρόεδρο Άλκη Χατζηβασίλη, το Δ.Σ., τους παίκτες και τους προπονητές για την πολυαναμενόμενη επιτυχία και την παραμονή της ομάδας στην Γ΄ Εθνική κατηγορία η οποία δεν αποτελεί μόνο μια μεγάλη κατάκτηση αλλά και την επιβράβευση της υπομονής και επιμονής με την οποία αγωνίστηκε η ομάδα. Ο Δήμος Ελασσόνας είναι κοντά στη συνολική προσπάθεια που πραγματοποιείται στο χώρο του αθλητισμού και θα συνεχίσει να συνδράμει με όλες του τις δυνάμεις. Εύχομαι σε όλους η νέα αγωνιστική περίοδος να είναι γεμάτη με επιτυχίες. Ο αθλητισμός συμβάλει στην καλή υγεία, δημιουργεί αξιόλογα πρότυπα και προσφέρει στην εξωστρέφεια της περιοχής μας».

Στην Ελασσόνα και στην κατάμεστη αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου Ελασσόνας πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο 27 Απριλίου 2024 η μεγάλη συναυλία του Δήμου Ελασσ [ ... ]

Με τη συμμετοχή εκπροσώπου του Δήμου Ελασσόνας πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα η Ημερίδα για την Άυλη Πολιτιστική Κληρονομιά, που διοργάνωσαν το Υπουργείο Πολιτισμο [ ... ]

Τον δικηγόρο και νέο Πρόεδρο του ΟΣΕ κ. Γιάννο Γραμματίδη τίμησε πρόσφατα ο Δήμος Ελασσόνας σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στην Ελασσόνα, εκφράζοντας τις ευχαρ [ ... ]

Μία μεγάλη ποδηλατική γιορτή με μαθητές και μαθήτριες δημοτικών σχολείων διοργάνωσε την Πέμπτη 25 Απριλίου ο Δήμος Ελασσόνας, στο πλαίσιο του προγράμματος πρό [ ... ]