Δήμος Ελασσόνας: Μεταφέρει ευάλωτους πολίτες για εμβολιασμό στο Κέντρο Υγείας Ελασσόνας

simadimounew

Ο Δήμος Ελασσόνας στηρίζει ενεργά το εμβολιαστικό πρόγραμμα, κινητοποιώντας το σύνολο του μηχανισμού και των υπηρεσιών του με στόχο την άμεση εξυπηρέτηση και την προστασία του ευάλωτου πληθυσμού της περιοχής.

Σύμφωνα με τη σχετική ανακοίνωση του δήμου, μέσω του προγράμματος «Βοήθεια στο Σπίτι», μεταφέρονται καθημερινά με ασφάλεια και τήρηση όλων των απαραίτητων μέτρων προφύλαξης της υγείας από την COVID-19, ηλικιωμένοι, άτομα με αναπηρία ή άτομα που δεν μπορούν να μετακινηθούν μόνοι τους, προς και από το εμβολιαστικό κέντρο του Κ.Υ. Ελασσόνας, συμβάλλοντας έτσι καθοριστικά στην εθνική προσπάθεια για την αντιμετώπιση του κορωνοϊού και την επιστροφή στην κανονικότητα.

Το πρόγραμμα αυτό, μέσω της τηλεφωνικής γραμμής του Δήμου στο 24930-24444, λειτουργεί καθημερινά τις ώρες 08.00-14.00, εξυπηρετώντας κατοίκους του δήμου που δεν μπορούν να μετακινηθούν μόνοι τους.

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]

Δευτέρα 15 Απριλίου, ώρα 19:00, Αίθουσα ΚΔΒΜ Πνευματικό Κέντρο Ελασσόνας

Πρόσκληση σε νέους και νέους να εγγραφούν στο μητρώο νέων για τη συμμετοχή στο Δημοτικό Συμβούλιο Νέων απηύθυναν σήμερα με συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε  [ ... ]

Τη νέα Δημοτική Επιτροπή Ισότητας του Δήμου Ελασσόνας εξέλεξε με ομόφωνη απόφασή του το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας, η οποία αποτελείται από δραστήριες γυναίκε [ ... ]