Ο Δήμος Ελασσόνας συνδιοργανωτής στον 4ο Ορεινό Αγώνα «SARANTAPORO MOYNTAIN RUN»

sarantaporotrail

Σάββατο 7 Αυγούστου 2021, Σαραντάπορο

Με τη συμμετοχή πολλών αθλητών θα διεξαχθεί φέτος ο 4ος Ορεινός Αγώνας στο Σαραντάπορο «Sarantaporo Mountain Run» το Σάββατο 7 Αυγούστου 2021.

Ο αγώνας διεξάγεται φέτος για τέταρτη φορά με διοργανωτές τον «Επιμορφωτικό Εκπολιτιστικό Σύλλογο Σαρανταπόρου», τον «Σύλλογο Απανταχού Σαρανταποριτών» και συνδιοργανωτή τον Δήμο Ελασσόνας, σε μοναδική διαδρομή απόστασης 10 km, για επαγγελματίες και ερασιτέχνες αθλητές ορεινού δρόμου, καθώς και σε μια ειδική διαδρομή 1km για τα παιδιά.

Με την ευκαιρία της διοργάνωσης ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας δήλωσε: «Είμαστε ιδιαίτερα ευτυχείς που συμμετέχουμε στην διοργάνωση του ορεινού αγώνα Σαρανταπόρου και ευχόμαστε τα καλύτερα για αθλητές και διοργανωτές. Ο Δήμος στηρίζει ενεργά κάθε σωματείο και κάθε αθλητικό γεγονός που αναδεικνύει την περιοχή, πόσο μάλλον που ο αγώνας του Σαρανταπόρου, στηρίχθηκε στο μεράκι και την προσωπική δουλειά εθελοντών κατοίκων του δήμου μας και της ομώνυμης κοινότητας. Το Σάββατο οι αθλητές θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν μια μαγευτική διαδρομή που φτάνει μέχρι το υψόμετρο των 930 μέτρων, μέσα από ορεινά μονοπάτια φυσικής ομορφιάς».

Το πρόγραμμα του Ορεινού Αγώνα περιλαμβάνει τις διαδρομές:

Ορεινός Αγώνας 10km – ώρα έναρξης 18:30 μ.μ.

Παιδικός Αγώνας 1km – ώρα έναρξης 18:00 μ.μ.

Πρόστιμο 20 € για εκπρόθεσμες δηλώσεις

Μετά από ενημέρωση της ΔΕΔΔΗΕ Ελασσόνας σας ενημερώνουμε ότι για την Κυριακή 21 Απριλίου 2024 έχει προγραμματιστεί διακοπή ρεύματος στην πόλη της Ελασσόνας και σε π [ ... ]

Στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Νεολαίας, ο Δήμος Ελασσόνας έχει πραγματοποιήσει μια σειρά εκδηλώσεων, οι οποίες θα ολοκληρωθούν σήμερα Παρασκευή 19 Απριλίο [ ... ]

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]