vlachogschool

30/8/2021

Ολοκληρώθηκαν οι επισκευαστικές εργασίες στο Δημοτικό Σχολείο Βλαχογιαννίου

Την ικανοποίησή του για την ολοκλήρωση των επισκευαστικών εργασιών εξέφρασε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Γάτσας, ο οποίος βρέθηκε στο Δημοτικό Σχολείο Βλαχογιαννίου, λίγες ημέρες πριν την έναρξη της σχολικής χρονιάς, κάνοντας αυτοψία στο χώρο του σχολείου μετά την αποπεράτωση των επισκευαστικών εργασιών, που προκλήθηκαν από τον καταστροφικό σεισμό της 3ης Μαρτίου, με την πολύτιμη συνδρομή της ΔΕΗ Α.Ε., η οποία και ανέλαβε την χρηματοδότηση του έργου.

Σε δήλωση του ο δήμαρχος κ. Γάτσας τόνισε τα εξής: «Η περσινή σχολική χρονιά δοκίμασε μαθητές και εκπαιδευτικούς. Ο σεισμός της 3ης Μαρτίου προκάλεσε πολύ σημαντικές ζημιές στο Δημοτικό Σχολείο Βλαχογιανννίου, το οποίο και δεν μπορούσε να είναι σε λειτουργία για το υπόλοιπο του έτους. Με την πολύτιμη συνδρομή της ΔΕΗ Α.Ε. είμαστε στην ευχάριστη θέση να παραδώσουμε ένα ασφαλές σχολείο και πάλι στη σχολική κοινότητα, ελπίζοντας η φετινή χρονιά να είναι πιο ήρεμη για όλους. Θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο κ. Στάσση της ΔΕΗ Α.Ε και το Δ.Σ., οι οποίοι με τη δωρεά του ποσού για την αποπεράτωση των εργασιών, δείχνουν έμπρακτα την κοινωνική υπευθυνότητα και το ενδιαφέρον της εταιρείας για την ενίσχυση της πληγείσας περιοχής με την ταχεία επίλυση του στεγαστικού προβλήματος του δημοτικού σχολείου».

t1 t2e

vlaxogianni058

vlaxogianni219

vlaxogianni303

vlaxogianni570

vlaxogianni622

vlaxogianni3126

vlaxogianni5377

vlaxogianni6822

vlaxogianni6976

Ενημέρωση πραγματοποιήθηκε στους προέδρους των κοινοτήτων του Δήμου Ελασσόνας αναφορικά με τις υπηρεσίες που παρέχονται σε όλους τους κατοίκους από το Κέντρο Κο [ ... ]

Συνεργασία με το ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ ξεκίνησε ο Δήμος Ελασσόνας μέσω του ΚΕΠ Υγείας και του αρμόδιου αντιδημάρχου κ. Ιω. Καριπίδη. Η κινητή μονάδα του ΚΕΘΕΑ θα βρίσκεται σ [ ... ]

Συνάντηση με τον νέο Αστυνομικό Διευθυντή Λάρισας Αγάπιο Χαρακόπουλο είχε σήμερα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας.

Το ΚΕΠ Υγείας του Δήμου Ελασσόνας σε συνεργασία με κλιμάκιο του ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ βρέθηκε πριν από λίγες ημέρες στην κοινότητα Βερδικούσιας προκειμένου να ενημερωθού [ ... ]

Αυτοψία στο πεδίο των εργασιών του νέου έργου αντικατάστασης ολοκλήρου του δικτύου ύδρευσης της πόλης της Ελασσόνας, το οποίο ξεκίνησε πριν λίγες ημέρες, πραγματ [ ... ]