Μία ξεχωριστή δωρεάν μουσική παράσταση στην Ελασσόνα ~ Παλιό Τελωνείο Αυτή την Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου

posterpalioteloneio

Η Σαββίνα Γιαννάτου ερμηνεύει ποιήματα του Λόρδου Μπάϊρον

Μια ξεχωριστή μουσική πρόταση, βασισμένη σε μελοποιημένα ποιήματα του Λόρδου Μπάϊρον, με τίτλο 'Οι τελευταίες λέξεις για την Ελλάδα (Last words on Greece)' παρουσιάζει το Θεσσαλικό Θέατρο, σε συνεργασία με το Δήμο Ελασσόνας και την Εφορεία Αρχαιοτήτων Λάρισας, αυτή την Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου στις 20:00 μ.μ. στην πόλη της Ελασσόνας, στο χώρο του Παλιού Τελωνείου, με δωρεάν είσοδο για το κοινό.

Πρόκειται για την παρουσίαση δέκα δημιουργιών του φιλέλληνα ποιητή, σε μουσική του συνθέτη Κώστα Βόμβολου, με τη φωνή της καταξιωμένης ερμηνεύτριας κ. Σαββίνα Γιαννάτου.

Η μουσική παράσταση εντάσσεται στο πλαίσιο των παραστάσεων σε αρχαιολογικούς χώρους που αυτή τη χρονιά σχετίζονται με τον εορτασμό των 200 χρόνων από την Ελληνική Επανάσταση.

Η ταυτότητα της εκδήλωσης:

Σαβίνα Γιαννάτου: φωνή

Κώστας Βόμβολος: πιάνο

Αναστάσης Μισυρλής: τσέλο

Ενημέρωση πραγματοποιήθηκε στους προέδρους των κοινοτήτων του Δήμου Ελασσόνας αναφορικά με τις υπηρεσίες που παρέχονται σε όλους τους κατοίκους από το Κέντρο Κο [ ... ]

Συνεργασία με το ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ ξεκίνησε ο Δήμος Ελασσόνας μέσω του ΚΕΠ Υγείας και του αρμόδιου αντιδημάρχου κ. Ιω. Καριπίδη. Η κινητή μονάδα του ΚΕΘΕΑ θα βρίσκεται σ [ ... ]

Συνάντηση με τον νέο Αστυνομικό Διευθυντή Λάρισας Αγάπιο Χαρακόπουλο είχε σήμερα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας.

Το ΚΕΠ Υγείας του Δήμου Ελασσόνας σε συνεργασία με κλιμάκιο του ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ βρέθηκε πριν από λίγες ημέρες στην κοινότητα Βερδικούσιας προκειμένου να ενημερωθού [ ... ]

Αυτοψία στο πεδίο των εργασιών του νέου έργου αντικατάστασης ολοκλήρου του δικτύου ύδρευσης της πόλης της Ελασσόνας, το οποίο ξεκίνησε πριν λίγες ημέρες, πραγματ [ ... ]