Νέος αντιδήμαρχος Ελασσόνας ο Γ. Καριπίδης

karipidisdimarxos

Νέος αντιδήμαρχος σε θέματα υγείας ορίστηκε σήμερα από τον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσα ο δημοτικός σύμβουλος Ιωάννης Καριπίδης.

Ο κ. Καριπίδης είναι χειρούργος οφθαλμίατρος και αναλαμβάνει καθήκοντα σε θέση άμισθου αντιδημάρχου.

Στο νέο αντιδήμαρχο Ελασσόνας μεταβιβάζονται οι κάτωθι αρμοδιότητες:

1. Οργάνωση και λειτουργία του ΚΕΠ Υγείας του Δήμου Ελασσόνας.

2. Συντονισμός δράσεων προληπτικής ιατρικής.

3. Δράσεις ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης του πληθυσμού για τα μέτρα περιορισμού εξάπλωσης του κορωνοϊού και την αναγκαιότητα του εμβολιασμού.

4. Συνεργασία με την 5η ΥΠΕ και το Κέντρο Υγείας Ελασσόνας για την υποβοήθηση του έργου τους.

5. Υποβοήθηση του έργου των Περιφερειακών και Αγροτικών Ιατρείων του Δήμου Ελασσόνας.

Ο κ. Γάτσας ευχήθηκε στον νέο αντιδήμαρχο επιτυχία στα νέα του καθήκοντα, σημειώνοντας ότι η δημόσια υγεία και η πρόληψη ασθενειών αποτελεί ένα κρίσιμο ζήτημα, το οποίο χρειάζεται καλό συντονισμό και υπεύθυνη διαχείριση από ανθρώπους που έχουν γνώση και εμπειρία.

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]

Δευτέρα 15 Απριλίου, ώρα 19:00, Αίθουσα ΚΔΒΜ Πνευματικό Κέντρο Ελασσόνας

Πρόσκληση σε νέους και νέους να εγγραφούν στο μητρώο νέων για τη συμμετοχή στο Δημοτικό Συμβούλιο Νέων απηύθυναν σήμερα με συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε  [ ... ]

Τη νέα Δημοτική Επιτροπή Ισότητας του Δήμου Ελασσόνας εξέλεξε με ομόφωνη απόφασή του το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας, η οποία αποτελείται από δραστήριες γυναίκε [ ... ]