Ξεκίνησε η απογραφή κτιρίων στο Δήμο Ελασσόνας

apografi2021

Ο Δήμος Ελασσόνας ενημερώνει τους πολίτες ότι ξεκίνησε η απογραφή κτιρίων στο δήμο, η οποία διενεργείται από την Ελληνική Στατιστική Αρχή (ΕΛΣΤΑΤ) σε όλους τους Δήμους και τις Κοινότητες της Χώρας, για την κάλυψη εθνικών αναγκών σε στατιστική πληροφόρηση σχετικά με τον οικοδομικό πλούτο της Χώρας.

Παρακαλούνται οι κάτοικοι του δήμου να συνεργαστούν και να διευκολύνουν τους απογραφείς στη συλλογή των απαραίτητων στοιχείων, οι οποίοι είτε με φυσική παρουσία στα νοικοκυριά ή τηλεφωνικώς, λαμβάνοντας σε κάθε περίπτωση όλα τα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας, θα έρθουν σε επαφή μαζί τους.

Φέτος το 2021 είναι το έτος της γενικής απογραφής και μετά την απογραφή των κτιρίων θα ακολουθήσει μέσα στους επόμενους μήνες και η απογραφή των μόνιμων και νόμιμων κατοίκων του πληθυσμού.

Για ακόμη μια φορά ο Δήμος Ελασσόνας θα είναι αρωγός στην προσπάθεια καταγραφής των δεδομένων και χρειάζεται η συνεργασία και η βοήθεια των μόνιμων κατοικιών.

Ενημέρωση πραγματοποιήθηκε στους προέδρους των κοινοτήτων του Δήμου Ελασσόνας αναφορικά με τις υπηρεσίες που παρέχονται σε όλους τους κατοίκους από το Κέντρο Κο [ ... ]

Συνεργασία με το ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ ξεκίνησε ο Δήμος Ελασσόνας μέσω του ΚΕΠ Υγείας και του αρμόδιου αντιδημάρχου κ. Ιω. Καριπίδη. Η κινητή μονάδα του ΚΕΘΕΑ θα βρίσκεται σ [ ... ]

Συνάντηση με τον νέο Αστυνομικό Διευθυντή Λάρισας Αγάπιο Χαρακόπουλο είχε σήμερα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας.

Το ΚΕΠ Υγείας του Δήμου Ελασσόνας σε συνεργασία με κλιμάκιο του ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ βρέθηκε πριν από λίγες ημέρες στην κοινότητα Βερδικούσιας προκειμένου να ενημερωθού [ ... ]

Αυτοψία στο πεδίο των εργασιών του νέου έργου αντικατάστασης ολοκλήρου του δικτύου ύδρευσης της πόλης της Ελασσόνας, το οποίο ξεκίνησε πριν λίγες ημέρες, πραγματ [ ... ]