Ν. Γάτσας: Παρουσίαση πεπραγμένων το ερχόμενο Σάββατο στην Ελασσόνα

gatsas102021

Με την ευκαιρία της συμπλήρωσης δύο χρόνων από την έναρξη της δημοτικής περιόδου, ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Γάτσας παρουσιάζει έναν απολογισμό των πεπραγμένων της διοίκησης σε εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 8 μ.μ. στην Αίθουσα Θεάτρου «Δημάρχου Βασ. Φαρμάκη» στην Ελασσόνα.

Στην ειδική αυτή εκδήλωση ο κ. Γάτσας θα παρουσιάσει τις πρωτοβουλίες που ανέλαβε η νέα διοίκηση, τα έργα και τις μελέτες που έχουν ολοκληρωθεί στο Δήμο και τα Νομικά Πρόσωπα, καθώς και τις οικονομικές, τεχνικές και θεσμικές μεταρρυθμίσεις που έχει προωθήσει στο διάστημα των πρώτων δύο χρόνων.

Σημειώνεται ότι στην εκδήλωση θα τηρηθούν όλα τα προβλεπόμενα μέτρα κατά της διασποράς του κορωνοϊού.

Ορκίστηκε ενώπιον του Δημάρχου Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσα, νέος Τοπικός Σύμβουλος της Δημοτικής Κοινότητας Κρανέας ο κ. Γεώργιος Κουτσιώρας.

Συνάντηση με το νέο Διοικητή της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Ελασσόνας κ. Ελευθέριο Μουλτσιά, είχε στο γραφείο του ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, στον οποίο ευχήθη [ ... ]

Τη Δευτέρα 11 Οκτωβρίου 2021 ο αντιδήμαρχος Ελασσόνας κ. Ιωάννης Καριπίδης επισκέφτηκε το Κέντρο Υγείας Ελασσόνας και είχε συνάντηση με την Διευθύντρια του Κ.Υ. Ελασ [ ... ]

Τα μέγιστα απέδωσε και φέτος η συνεργασία του Δήμου Ελασσόνας με την Περιφέρεια Θεσσαλίας για τη συντήρηση της αγροτικής και δασικής οδοποιίας σε κοινότητες των  [ ... ]

Με την ευκαιρία της συμπλήρωσης δύο χρόνων από την έναρξη της δημοτικής περιόδου, ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Γάτσας παρουσιάζει έναν απολογισμό των πεπραγμένω [ ... ]