Ν. Γάτσας: Παρουσίαση πεπραγμένων το ερχόμενο Σάββατο στην Ελασσόνα

gatsas102021

Με την ευκαιρία της συμπλήρωσης δύο χρόνων από την έναρξη της δημοτικής περιόδου, ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Γάτσας παρουσιάζει έναν απολογισμό των πεπραγμένων της διοίκησης σε εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 8 μ.μ. στην Αίθουσα Θεάτρου «Δημάρχου Βασ. Φαρμάκη» στην Ελασσόνα.

Στην ειδική αυτή εκδήλωση ο κ. Γάτσας θα παρουσιάσει τις πρωτοβουλίες που ανέλαβε η νέα διοίκηση, τα έργα και τις μελέτες που έχουν ολοκληρωθεί στο Δήμο και τα Νομικά Πρόσωπα, καθώς και τις οικονομικές, τεχνικές και θεσμικές μεταρρυθμίσεις που έχει προωθήσει στο διάστημα των πρώτων δύο χρόνων.

Σημειώνεται ότι στην εκδήλωση θα τηρηθούν όλα τα προβλεπόμενα μέτρα κατά της διασποράς του κορωνοϊού.

Τη σύμβαση για τη δημιουργία νέων θέσεων ταφής σε έξι κοιμητήρια του Δήμου Ελασσόνας και εργασίες συντήρησης σε τρία από αυτά υπέγραψε πρόσφατα ο δήμαρχος Ελασσό [ ... ]

Σε μια κίνηση διαφάνειας και εκσυγχρονισμού του μητρώου αρδευτών του Δήμου Ελασσόνας για το 2022, προχώρησε η δημοτική αρχή, δημοσιεύοντας τα στοιχεία αρδευόμενων  [ ... ]

Νέα χρηματοδότηση εξασφάλισε ο Δήμος Ελασσόνας με το ποσό των 255.905,76 € για το έργο «Βιώσιμη μικροκινητικότητα μέσω συστήματος κοινόχρηστων ποδηλάτων».

Κατάθεση νέας συμπληρωματικής πρότασης στο πρόγραμμα «Φιλόδημος ΙΙ»

Κυριακή 22 Μαΐου 2022 | Καρυά Ολύμπου