Στο Δήμαρχο Ελασσόνας ο νέος Διοικητής Π.Υ. Ελασσόνας

moultsiasdioikitis1021

Συνάντηση με το νέο Διοικητή της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Ελασσόνας κ. Ελευθέριο Μουλτσιά, είχε στο γραφείο του ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, στον οποίο ευχήθηκε καλή δύναμη και καλή θητεία σε μία θέση που έχει υπηρετήσει ξανά με επιτυχία στο παρελθόν.

Ο κ. Γάτσας δήλωσε ότι η συνεργασία του Δήμου Ελασσόνας με την πυροσβεστική υπηρεσία είναι άριστη και ως συντονιστής πολιτικής προστασίας θα συνδράμει σε κάθε περίσταση τους εμπλεκόμενους φορείς με όλα τα διαθέσιμα μέσα και πόρους που διαθέτει ο Δήμος.

Ο κ. Μουλτσιάς ευχαρίστησε τον δήμαρχο για τις ευχές και τον ενημέρωσε για την επιχειρησιακή ετοιμότητα της υπηρεσίας, καθώς και για τις δυνατότητες συνεργασίας των δύο φορέων.

Τη σύμβαση για τη δημιουργία νέων θέσεων ταφής σε έξι κοιμητήρια του Δήμου Ελασσόνας και εργασίες συντήρησης σε τρία από αυτά υπέγραψε πρόσφατα ο δήμαρχος Ελασσό [ ... ]

Σε μια κίνηση διαφάνειας και εκσυγχρονισμού του μητρώου αρδευτών του Δήμου Ελασσόνας για το 2022, προχώρησε η δημοτική αρχή, δημοσιεύοντας τα στοιχεία αρδευόμενων  [ ... ]

Νέα χρηματοδότηση εξασφάλισε ο Δήμος Ελασσόνας με το ποσό των 255.905,76 € για το έργο «Βιώσιμη μικροκινητικότητα μέσω συστήματος κοινόχρηστων ποδηλάτων».

Κατάθεση νέας συμπληρωματικής πρότασης στο πρόγραμμα «Φιλόδημος ΙΙ»

Κυριακή 22 Μαΐου 2022 | Καρυά Ολύμπου