Ορκωμοσία νέου Τοπικού Συμβούλου στην Κοινότητα Κρανέας

koutsiwras

Ορκίστηκε ενώπιον του Δημάρχου Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσα, νέος Τοπικός Σύμβουλος της Δημοτικής Κοινότητας Κρανέας ο κ. Γεώργιος Κουτσιώρας.

Η αλλαγή αυτή στη σύνθεση του τοπικού συμβουλίου προέκυψε μετά την παραίτηση του κ. Ευάγγελου Γκουνέλα από το αξίωμα του τοπικού συμβούλου.

Ο κ. Γάτσας συνεχάρη τον κ. Κουτσιώρα για την ανάληψη των νέων του καθηκόντων και του ευχήθηκε καλή και εποικοδομητική θητεία στο τοπικό συμβούλιο, εκφράζοντας την πεποίθησή του ότι το καλό κλίμα συνεργασίας που υπάρχει στη δημοτική κοινότητα θα συνεχιστεί.

Τη σύμβαση για τη δημιουργία νέων θέσεων ταφής σε έξι κοιμητήρια του Δήμου Ελασσόνας και εργασίες συντήρησης σε τρία από αυτά υπέγραψε πρόσφατα ο δήμαρχος Ελασσό [ ... ]

Σε μια κίνηση διαφάνειας και εκσυγχρονισμού του μητρώου αρδευτών του Δήμου Ελασσόνας για το 2022, προχώρησε η δημοτική αρχή, δημοσιεύοντας τα στοιχεία αρδευόμενων  [ ... ]

Νέα χρηματοδότηση εξασφάλισε ο Δήμος Ελασσόνας με το ποσό των 255.905,76 € για το έργο «Βιώσιμη μικροκινητικότητα μέσω συστήματος κοινόχρηστων ποδηλάτων».

Κατάθεση νέας συμπληρωματικής πρότασης στο πρόγραμμα «Φιλόδημος ΙΙ»

Κυριακή 22 Μαΐου 2022 | Καρυά Ολύμπου