Με μαθητές του ΕΠΑΛ ο Δήμαρχος Ελασσόνας

epal21101

Με το 15μελες συμβούλιο των μαθητών του ΕΠΑΛ Ελασσόνας συναντήθηκε σήμερα το πρωί ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Γάτσας, για να συζητήσει τα αιτήματα των μαθητών, τα οποία έχουν καταγραφεί και οδήγησαν στην απόφαση να προχωρήσουν σε κατάληψη του κτιρίου του σχολείου, προκειμένου να τα ικανοποιήσουν.

Ο κ. Γάτσας παρουσία του διευθυντή του σχολείου κ. Χαρίση Γκουντούρα, τόνισε στους μαθητές ότι ο Δήμος Ελασσόνας έχει ήδη δρομολογήσει από πλευράς του, τις επισκευαστικές εργασίες και τη συντήρηση του ανελκυστήρα και υποσχέθηκε στους μαθητές ότι θα προωθήσει τα εκπαιδευτικά αιτήματα στην αρμόδια Διεύθυνση Εκπαίδευσης και στο Υπουργείο Παιδείας.

Μετά από μια εποικοδομητική συζήτηση με τους μαθητές, τον διευθυντή και τους γονείς που παραβρέθηκαν στο σχολείο, υπήρξε η διαβεβαίωση από πλευράς των μαθητών ότι θα συνεδριάσουν και θα επιλέξουν εναλλακτικούς τρόπους διεκδίκησης των αιτημάτων τους, που αφορούν κυρίως εκπαιδευτικά θέματα της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για τα σχολεία των ΕΠΑΛ.

epal21102

epal21103

Με τη συμμετοχή εκπροσώπου του Δήμου Ελασσόνας πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα η Ημερίδα για την Άυλη Πολιτιστική Κληρονομιά, που διοργάνωσαν το Υπουργείο Πολιτισμο [ ... ]

Τον δικηγόρο και νέο Πρόεδρο του ΟΣΕ κ. Γιάννο Γραμματίδη τίμησε πρόσφατα ο Δήμος Ελασσόνας σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στην Ελασσόνα, εκφράζοντας τις ευχαρ [ ... ]