Με μαθητές του ΕΠΑΛ ο Δήμαρχος Ελασσόνας

epal21101

Με το 15μελες συμβούλιο των μαθητών του ΕΠΑΛ Ελασσόνας συναντήθηκε σήμερα το πρωί ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Γάτσας, για να συζητήσει τα αιτήματα των μαθητών, τα οποία έχουν καταγραφεί και οδήγησαν στην απόφαση να προχωρήσουν σε κατάληψη του κτιρίου του σχολείου, προκειμένου να τα ικανοποιήσουν.

Ο κ. Γάτσας παρουσία του διευθυντή του σχολείου κ. Χαρίση Γκουντούρα, τόνισε στους μαθητές ότι ο Δήμος Ελασσόνας έχει ήδη δρομολογήσει από πλευράς του, τις επισκευαστικές εργασίες και τη συντήρηση του ανελκυστήρα και υποσχέθηκε στους μαθητές ότι θα προωθήσει τα εκπαιδευτικά αιτήματα στην αρμόδια Διεύθυνση Εκπαίδευσης και στο Υπουργείο Παιδείας.

Μετά από μια εποικοδομητική συζήτηση με τους μαθητές, τον διευθυντή και τους γονείς που παραβρέθηκαν στο σχολείο, υπήρξε η διαβεβαίωση από πλευράς των μαθητών ότι θα συνεδριάσουν και θα επιλέξουν εναλλακτικούς τρόπους διεκδίκησης των αιτημάτων τους, που αφορούν κυρίως εκπαιδευτικά θέματα της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για τα σχολεία των ΕΠΑΛ.

epal21102

epal21103

Ενημέρωση πραγματοποιήθηκε στους προέδρους των κοινοτήτων του Δήμου Ελασσόνας αναφορικά με τις υπηρεσίες που παρέχονται σε όλους τους κατοίκους από το Κέντρο Κο [ ... ]

Συνεργασία με το ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ ξεκίνησε ο Δήμος Ελασσόνας μέσω του ΚΕΠ Υγείας και του αρμόδιου αντιδημάρχου κ. Ιω. Καριπίδη. Η κινητή μονάδα του ΚΕΘΕΑ θα βρίσκεται σ [ ... ]

Συνάντηση με τον νέο Αστυνομικό Διευθυντή Λάρισας Αγάπιο Χαρακόπουλο είχε σήμερα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας.

Το ΚΕΠ Υγείας του Δήμου Ελασσόνας σε συνεργασία με κλιμάκιο του ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ βρέθηκε πριν από λίγες ημέρες στην κοινότητα Βερδικούσιας προκειμένου να ενημερωθού [ ... ]

Αυτοψία στο πεδίο των εργασιών του νέου έργου αντικατάστασης ολοκλήρου του δικτύου ύδρευσης της πόλης της Ελασσόνας, το οποίο ξεκίνησε πριν λίγες ημέρες, πραγματ [ ... ]