Ν. Γάτσας: «Αποδεχόμαστε την πρόταση του κ. Ευαγγέλου για ειδική συνεδρίαση»

gatsas102021

Ανακοίνωση – απάντηση στο αίτημα του κ. Ευαγγέλου για ειδική συνεδρίαση δημοτικού συμβουλίου εξέδωσε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας:

«Με ευχαρίστηση αποδεχόμαστε την πρόταση του πρώην δημάρχου και επικεφαλής της μείζονος μειοψηφίας στο Δήμο Ελασσόνας κ. Ν. Ευαγγέλου για ειδική συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου με μοναδικό θέμα τον απολογισμό πεπραγμένων 2020 της δημοτικής αρχής, σε ό,τι αφορά την οικονομική κατάσταση, τη διοίκηση του Δήμου και την εφαρμογή του προγράμματος δημοτικής δράσης.

Είναι μία εξαιρετική ευκαιρία για τους πολίτες είτε να συμμετάσχουν στη συνεδρίαση είτε να παρακολουθήσουν σε απευθείας μετάδοση μέσω του καναλιού του Δήμου στο διαδίκτυο τον απολογισμό και τη συζήτηση που θα ακολουθήσει».

Ενημέρωση πραγματοποιήθηκε στους προέδρους των κοινοτήτων του Δήμου Ελασσόνας αναφορικά με τις υπηρεσίες που παρέχονται σε όλους τους κατοίκους από το Κέντρο Κο [ ... ]

Συνεργασία με το ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ ξεκίνησε ο Δήμος Ελασσόνας μέσω του ΚΕΠ Υγείας και του αρμόδιου αντιδημάρχου κ. Ιω. Καριπίδη. Η κινητή μονάδα του ΚΕΘΕΑ θα βρίσκεται σ [ ... ]

Συνάντηση με τον νέο Αστυνομικό Διευθυντή Λάρισας Αγάπιο Χαρακόπουλο είχε σήμερα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας.

Το ΚΕΠ Υγείας του Δήμου Ελασσόνας σε συνεργασία με κλιμάκιο του ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ βρέθηκε πριν από λίγες ημέρες στην κοινότητα Βερδικούσιας προκειμένου να ενημερωθού [ ... ]

Αυτοψία στο πεδίο των εργασιών του νέου έργου αντικατάστασης ολοκλήρου του δικτύου ύδρευσης της πόλης της Ελασσόνας, το οποίο ξεκίνησε πριν λίγες ημέρες, πραγματ [ ... ]