Επίσκεψη του Αντιδημάρχου Υγείας κ. Καριπίδη στην 5η ΥΠΕ

karipidis5hype

Την περασμένη Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2021 ο Αντιδήμαρχος Υγείας κ. Ιωάννης Καριπίδης παρουσία της Βουλευτή Λάρισας της Ν.Δ. κ. Στέλλας Μπίζιου επισκέφτηκε τον Υποδιοικητή της 5η ΥΠΕ κ. Ηλία Τσιαούση.

Κατά τη διάρκεια της συζήτησης έγινε αναφορά στα επείγοντα θέματα τα οποία αφορούν την καλύτερη λειτουργία του Κ.Υ. Ελασσόνας, όπως η αναστολή λειτουργίας του ακτινολογικού εργαστηρίου, το θέμα των επισκεπτών-γιατρών διαφόρων ειδικοτήτων, η ανάγκη λειτουργίας παιδιατρικού τμήματος, καθώς και η φύλαξη του χώρου.

Προσπάθεια και δέσμευση όλων ήταν ότι θα καταβληθεί κάθε δυνατή προσπάθεια για την ανεύρεση του απαραίτητου προσωπικού και την επίλυση των προβλημάτων για την εύρυθμη λειτουργία του Κ.Υ. Ελασσόνας.

Από την πλευρά του, όπως τόνισε ο κ. Καριπίδης ο δήμος Ελασσόνας θα παρακολουθεί τα διάφορα θέματα και σε κάθε περίπτωση θα παρέμβει για την επίλυσή τους.

Ενημέρωση πραγματοποιήθηκε στους προέδρους των κοινοτήτων του Δήμου Ελασσόνας αναφορικά με τις υπηρεσίες που παρέχονται σε όλους τους κατοίκους από το Κέντρο Κο [ ... ]

Συνεργασία με το ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ ξεκίνησε ο Δήμος Ελασσόνας μέσω του ΚΕΠ Υγείας και του αρμόδιου αντιδημάρχου κ. Ιω. Καριπίδη. Η κινητή μονάδα του ΚΕΘΕΑ θα βρίσκεται σ [ ... ]

Συνάντηση με τον νέο Αστυνομικό Διευθυντή Λάρισας Αγάπιο Χαρακόπουλο είχε σήμερα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας.

Το ΚΕΠ Υγείας του Δήμου Ελασσόνας σε συνεργασία με κλιμάκιο του ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ βρέθηκε πριν από λίγες ημέρες στην κοινότητα Βερδικούσιας προκειμένου να ενημερωθού [ ... ]

Αυτοψία στο πεδίο των εργασιών του νέου έργου αντικατάστασης ολοκλήρου του δικτύου ύδρευσης της πόλης της Ελασσόνας, το οποίο ξεκίνησε πριν λίγες ημέρες, πραγματ [ ... ]