Συνεδριάζει την Τρίτη το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας για τον απολογισμό του 2020

dimarxeio

ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

Σε ειδική δημόσια συνεδρίαση στο κλειστό γυμναστήριο Ελασσόνας συγκαλείται την Τρίτη 23 Νοεμβρίου 2021 το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας με θέμα τον απολογισμό πεπραγμένων της δημοτικής αρχής για το 2020.

Η ειδική συνεδρίαση θα ξεκινήσει στις 7 το βράδυ και θα πραγματοποιηθεί διά ζώσης και μέσω τηλεδιάσκεψης.

Ο απολογισμός πεπραγμένων της δημοτικής αρχής για το έτος 2020 αφορά την οικονομική κατάσταση, τη διοίκηση του δήμου και την εφαρμογή του προγράμματος δημοτικής δράσης.

Οι ειδικές συνεδριάσεις αποτελούν μία ευκαιρία ενημέρωσης και παρουσίασης του έργου της δημοτικής αρχής, στις οποίες εκτός από τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου και τα μέλη των τοπικών συμβουλίων μπορούν να τοποθετηθούν και οι πολίτες.

√ Όσοι επιθυμούν να συμμετάσχουν στην ειδική συνεδρίαση μέσω τηλεδιάσκεψης θα πρέπει να στείλουν την ηλεκτρονική τους διεύθυνση (email) στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , για να τους αποσταλεί η πρόσκληση συμμετοχής και οι οδηγίες σύνδεσης.

√ Όλοι οι πολίτες θα μπορούν να παρακολουθήσουν τη συνεδρίαση σε ζωντανή μετάδοση ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο:

Σημειώνεται ότι στο χώρο της συνεδρίασης θα τηρηθούν οι υγειονομικές διατάξεις για τις συνεδριάσεις συλλογικών οργάνων.

Τη σύμβαση για τη δημιουργία νέων θέσεων ταφής σε έξι κοιμητήρια του Δήμου Ελασσόνας και εργασίες συντήρησης σε τρία από αυτά υπέγραψε πρόσφατα ο δήμαρχος Ελασσό [ ... ]

Σε μια κίνηση διαφάνειας και εκσυγχρονισμού του μητρώου αρδευτών του Δήμου Ελασσόνας για το 2022, προχώρησε η δημοτική αρχή, δημοσιεύοντας τα στοιχεία αρδευόμενων  [ ... ]

Νέα χρηματοδότηση εξασφάλισε ο Δήμος Ελασσόνας με το ποσό των 255.905,76 € για το έργο «Βιώσιμη μικροκινητικότητα μέσω συστήματος κοινόχρηστων ποδηλάτων».

Κατάθεση νέας συμπληρωματικής πρότασης στο πρόγραμμα «Φιλόδημος ΙΙ»

Κυριακή 22 Μαΐου 2022 | Καρυά Ολύμπου