Δύο νέες βρεφονηπιοκόμοι στο Δήμο Ελασσόνας με διαδικασίες ΑΣΕΠ

okpapvrefon

Τις δύο επιτυχούσες βρεφονηπιοκόμους του διαγωνισμού ΣΟΧ 1/2021 του Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας, Αλληλεγγύης και Παιδείας του Δήμου Ελασσόνας, συνάντησε πρόσφατα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, προκειμένου να τις συγχαρεί και να τις ευχηθεί καλή επιτυχία στα νέα τους καθήκοντα.

Τις νέες εργαζόμενες του Οργανισμού κ.κ. Ουρανία Λαζαρίδου και Ειρήνη Παπαθανασίου συνόδευε η Αντιπρόεδρος του Οργανισμού κ. Έλενα Ταζέ, η οποία ενημέρωσε το δήμαρχο για την ολοκλήρωση της διαδικασίας χωρίς ενστάσεις, τονίζοντας πόσο σημαντική είναι η πρόσληψη των δύο υπαλλήλων για τη στελέχωση του οργανισμού.

Ο ΟΚΠΑΠ του Δήμου Ελασσόνας είχε προκηρύξει τις δύο θέσεις με διαδικασία ΑΣΕΠ μέσω του συγχρηματοδοτούμενου προγράμματος «Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής ζωής» και η διάρκεια των συμβάσεων είναι 12 μήνες με δυνατότητα ανανέωσης για όλο το διάστημα υλοποίησης του προγράμματος.

Με την ευκαιρία της συνάντησης ο κ. Γάτσας δήλωσε: «Οι συμβάσεις των συγχρηματοδοτούμενων προγραμμάτων είναι πολύ σημαντικές, γιατί δίνουν ουσιαστική λύση στο πρόβλημα της έλλειψης προσωπικού. Στον διαγωνισμό συμμετείχαν πολλοί υπόψηφιοι από όλη την Ελλάδα, αλλά χαιρόμαστε που οι επιτυχούσες είναι μόνιμοι κάτοικοι του Δήμου Ελασσόνας».

Την ικανοποίησή τους για το αποτέλεσμα εξέφρασαν στο Δήμαρχο Ελασσόνας οι δύο βρεφονηπιοκόμοι και δήλωσαν ότι θέλουν να συνεργαστούν στενά με τον Οργανισμό, προκειμένου να προσφέρουν τις καλύτερες υπηρεσίες στα νήπια των παιδικών σταθμών.

Με τη συμμετοχή κορυφαίων αθλητών απ' όλη τη χώρα και τον κόσμο θα διεξαχθεί και φέτος ο Faethon Skyrace «Απόστολος Τσουρέκας», την Κυριακή 10 Ιουλίου στην ορεινή κοινότητ [ ... ]

Εθελοντική αιμοδοσία για την ενίσχυση της τράπεζας αίματος του Δήμου διοργανώνει την Τετάρτη 29 Ιουνίου 2022 ο Δήμος Ελασσόνας από τις 9:00 π.μ. έως τις 13:00 μ.μ. στον χώρ [ ... ]

Σε Ειδική Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας θα συζητηθεί την ερχόμενη Δευτέρα 27 Ιουνίου και ώρα 19:00 μ.μ. στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Κατασ [ ... ]

Με μήνυμα «Η προσφορά αίματος είναι μία πράξη αλληλεγγύης. Γίνε μέλος της προσπάθειας και σώσε ζωές» εορτάζεται φέτος η Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντή Αιμοδότη στις 14 Ι [ ... ]