Ν. Γάτσας με Σύλλογο Γονέων 3ου Δημοτικού: «Προτεραιότητα στη μελέτη της νέας στέγης»

syllogos3odimotiko

Τον δήμαρχο Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσα επισκέφτηκε αντιπροσωπεία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ελασσόνας, προκειμένου να μεταφέρουν το αίτημα των γονέων για την ολική αντικατάσταση της στέγης του σχολείου, τμήμα της οποίας καταστράφηκε λόγω παλαιότητας και να ζητήσουν από το δήμαρχο να δοθεί προτεραιότητα στη μελέτη της νέας στέγης.

Ο κ. Γάτσας ευχαρίστησε την πρόεδρο του συλλόγου κ. Θεογνωσία Βαρσάμη και την γραμματέα κ. Αντωνία Γεωργούλα για τη συνάντηση και δήλωσε ότι ως δήμαρχος αλλά και ως γονέας έχει βάλει ως προτεραιότητα την καλή λειτουργία των σχολικών μονάδων και η συντήρηση των σχολείων θα συνεχιστεί παρά τα προβλήματα.

Ειδικά για το 3ο Δημοτικό Σχολείο Ελασσόνας, τόνισε, ότι έχει ήδη δώσει εντολή στην τεχνική υπηρεσία να εκπονήσει άμεσα τη μελέτη για την αντικατάσταση της στέγης, τμήμα της οποίας κατέρρευσε στην ταράτσα του κτιρίου. Συμπλήρωσε δε ότι η μελέτη θα είναι έτοιμη σε πολύ σύντομο χρόνο και το έργο θα ολοκληρωθεί με διαδικασίες εξπρές.

Ο Σύλλογος Γονέων ευχαρίστησε τον δήμαρχο για την άμεση ανταπόκριση στην καθαίρεση της σκεπής και ζήτησε να προωθηθεί τάχιστα η ολική αντικατάσταση της στέγης, ώστε να μην υποστεί το κτίριο περαιτέρω φθορές.

Την ευζωία των αδέσποτων ζώων συντροφιάς και την υιοθεσία τους από οικογένειες ζωόφιλων προωθεί ο Δήμος Ελασσόνας με τη σύμβαση που υπέγραψε πρόσφατα με την κοιν [ ... ]

Αυστηρή προειδοποίηση εξέδωσε σήμερα ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας προς κάθε εμπλεκόμενο στην ανεξέλεγκτη ρίψη μπαζών, απορριμμάτων και φερτών υλικών σε σημε [ ... ]

Θέλω με την παρούσα δήλωση να καταδικάσω την σκαιότατη επίθεση που δέχτηκε ο αντιδήμαρχος Ελασσόνας κ. Δημήτριος Καρανίκας από την αυτοαποκαλούμενη Πρωινή Εφημε [ ... ]

Με απόφαση του Δημάρχου Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσα ανακοινώνεται, ότι και για αύριο Πέμπτη 27 Ιανουαρίου 2022, η προσέλευση των μαθητών σε όλες τις σχολικές μονάδες, τόσο τη [ ... ]