Προκηρύχθηκαν 5 θέσεις μόνιμων μηχανικών στο Δήμο Ελασσόνας

dimarxeio

Ικανοποίηση Γάτσα για τις προσλήψεις μονίμων μέσω ΑΣΕΠ

Θέσεις μόνιμων υπαλλήλων τεχνικών ειδικοτήτων προκηρύχθηκαν μετά από μία δεκαετία μέσω ΑΣΕΠ με την προκήρυξη 13Κ/2021 για τον Δήμο Ελασσόνας.

Την ικανοποίησή του για την έγκριση πέντε (5) θέσεων τακτικών υπαλλήλων που θα στελεχώσουν την τεχνική υπηρεσία του Δήμου εξέφρασε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, τονίζοντας ότι με την πρόσληψη των μονίμων μηχανικών θα ενισχυθεί η επιχειρησιακή επάρκεια του δήμου στην εκπόνηση μελετών, την επίβλεψη τεχνικών έργων και την αξιοποίηση των αναπτυξιακών προγραμμάτων.

Η προθεσμία υποβολής των ηλεκτρονικών αιτήσεων συμμετοχής για την προκήρυξη 13K/2021 του ΑΣΕΠ αρχίζει την Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2022 και λήγει τη Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου 2022.

Ακολουθεί ο πίνακας των εγκεκριμένων θέσεων:

Α/Α

ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΣΧΕΣΗ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΚΛΑΔΟΣ - ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

ΑΡΙΘΜΟΣ ΘΕΣΕΩΝ

ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΤΟΠΟΓΡΑΦΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΤΕ

ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΤΟΠΟΓΡΑΦΩΝ