Προκηρύχθηκαν 5 θέσεις μόνιμων μηχανικών στο Δήμο Ελασσόνας

dimarxeio

Ικανοποίηση Γάτσα για τις προσλήψεις μονίμων μέσω ΑΣΕΠ

Θέσεις μόνιμων υπαλλήλων τεχνικών ειδικοτήτων προκηρύχθηκαν μετά από μία δεκαετία μέσω ΑΣΕΠ με την προκήρυξη 13Κ/2021 για τον Δήμο Ελασσόνας.

Την ικανοποίησή του για την έγκριση πέντε (5) θέσεων τακτικών υπαλλήλων που θα στελεχώσουν την τεχνική υπηρεσία του Δήμου εξέφρασε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, τονίζοντας ότι με την πρόσληψη των μονίμων μηχανικών θα ενισχυθεί η επιχειρησιακή επάρκεια του δήμου στην εκπόνηση μελετών, την επίβλεψη τεχνικών έργων και την αξιοποίηση των αναπτυξιακών προγραμμάτων.

Η προθεσμία υποβολής των ηλεκτρονικών αιτήσεων συμμετοχής για την προκήρυξη 13K/2021 του ΑΣΕΠ αρχίζει την Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2022 και λήγει τη Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου 2022.

Ακολουθεί ο πίνακας των εγκεκριμένων θέσεων:

Α/Α

ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΣΧΕΣΗ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΚΛΑΔΟΣ - ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

ΑΡΙΘΜΟΣ ΘΕΣΕΩΝ

ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΤΟΠΟΓΡΑΦΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΤΕ

ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΤΟΠΟΓΡΑΦΩΝ

Τη σύμβαση για τη δημιουργία νέων θέσεων ταφής σε έξι κοιμητήρια του Δήμου Ελασσόνας και εργασίες συντήρησης σε τρία από αυτά υπέγραψε πρόσφατα ο δήμαρχος Ελασσό [ ... ]

Σε μια κίνηση διαφάνειας και εκσυγχρονισμού του μητρώου αρδευτών του Δήμου Ελασσόνας για το 2022, προχώρησε η δημοτική αρχή, δημοσιεύοντας τα στοιχεία αρδευόμενων  [ ... ]

Νέα χρηματοδότηση εξασφάλισε ο Δήμος Ελασσόνας με το ποσό των 255.905,76 € για το έργο «Βιώσιμη μικροκινητικότητα μέσω συστήματος κοινόχρηστων ποδηλάτων».

Κατάθεση νέας συμπληρωματικής πρότασης στο πρόγραμμα «Φιλόδημος ΙΙ»

Κυριακή 22 Μαΐου 2022 | Καρυά Ολύμπου