Την κοινότητα Σαρανταπόρου επισκέφτηκε ο αντιδήμαρχος Χρ. Παπαδημητρίου

sarantaporopapadim

Την κοινότητα Σαρανταπόρου επισκέφτηκε χθες ο αντιδήμαρχος περιβάλλοντος και ποιότητας ζωής βορείου τομέα του Δήμου Ελασσόνας κ. Χρ. Παπαδημητρίου, όπου είχε την ευκαιρία να συναντήσει μέλη του τοπικού συμβουλίου και κατοίκους της κοινότητας και να συζητήσει μαζί τους.

Τον αντιδήμαρχο υποδέχτηκαν στα γραφεία της κοινότητας ο πρόεδρος του τοπικού συμβουλίου κ. Γιάννης Βαΐτσης, ο δημοτικός σύμβουλος κ. Ιπποκράτης Τζιουμακλής και τα μέλη του τοπικού συμβουλίου κ.κ. Αθανασία Γκουντρουμπή και Γιάννης Ντάλλας.

Οι τοπικοί σύμβουλοι ενημέρωσαν τον αντιδήμαρχο για τα προβλήματα που προέκυψαν από την πρόσφατη κακοκαιρία, για τις σημαντικές ζημίες στην αγροτική οδοποιία και τα δίκτυα της άρδευσης, ενώ επισήμαναν την ανάγκη για αντικατάσταση κατεστραμμένου αστικού εξοπλισμού, ασφαλτόστρωση δημοτικών οδών και συντήρηση του κοιμητηρίου.

Ο κ. Παπαδημητρίου τόνισε ότι ο δήμος θα υποβάλει τεχνικό δελτίο στο υπουργείο Εσωτερικών για τις καταστροφές, προκειμένου να αποκατασταθούν το συντομότερο οι ζημίες, και δήλωσε ότι έχει ήδη δημοπρατηθεί το έργο των ασφαλτοστρώσεων εσωτερικής οδοποιίας και αναμένεται σε σύντομο χρόνο η εκτέλεσή του.

Τα μέλη του συμβουλίου εξέφρασαν την ικανοποίησή τους για την απομάκρυνση των επικίνδυνων δέντρων από το κοιμητήριο, ζητώντας από τον αντιδήμαρχο να συνεχιστεί η συντήρηση και ο ευπρεπισμός των κοιμητηρίων.

Για 2η χρονιά φέτος η Αντιδημαρχία Πολιτισμού, Αθλητισμού & Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Ελασσόνας διοργανώνει τμήματα άθλησης για όλους, τα οποία θα πραγματοποιή [ ... ]