Δήμος Ελασσόνας: 89 θέσεις απασχόλησης κοινωφελούς χαρακτήρα

oaed89

Ξεκίνησε ήδη από την Παρασκευή 18 Φεβρουαρίου 2022 η προθεσμία υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων για το Πρόγραμμα «Προώθηση της απασχόλησης μέσω Προγραμμάτων Κοινωφελούς Χαρακτήρα για 25.000 άτομα σε Δήμους, Περιφέρειες, Κέντρα Κοινωνικής Πρόνοιας Περιφερειών (ΚΚΠΠ)/ συναφείς φορείς, Υπηρεσίες Υπουργείων και άλλων φορέων» οκτάμηνης διάρκειας με τη δημοσίευση της σχετικής πρόσκλησης από τον ΟΑΕΔ και την ανάρτησή της στον δικτυακό τόπο του Οργανισμού (www.oaed.gr).

Το πρόγραμμα απευθύνεται στους εγγεγραμμένους στο Μητρώο του ΟΑΕΔ ανέργους που πληρούν τις ειδικότερες προϋποθέσεις συμμετοχής που αναφέρονται στη σχετική πρόσκληση.

Η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων λήγει την Παρασκευή 18 Μαρτίου και ώρα 11:00.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νικ. Γάτσας δήλωσε: «Ο Δήμος Ελασσόνας υλοποιεί το πρόγραμμα απασχόλησης κοινωφελούς χαρακτήρα για την ενίσχυση της απασχόλησης ανέργων συμπολιτών μας. Οι οκτάμηνες συμβάσεις του προγράμματος θα μας δώσουν τη δυνατότητα να υλοποιήσουμε δράσεις στους τομείς της καθημερινότητας, της συντήρησης των υποδομών, της πολιτιστικής κληρονομιάς και της κοινωνικής αλληλεγγύης».

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΘΕΣΕΩΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 2022

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΙΑΣ, ΑΡΧΕΙΟΝΟΜΙΑΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ / ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ / ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ / ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ