Εθιμοτυπική επίσκεψη στο Δήμαρχο Ελασσόνας από τον νέο Αστυνομικό Διευθυντή Λάρισας

astyndieuthlar3

Συνάντηση με τον νέο Αστυνομικό Διευθυντή Λάρισας Αγάπιο Χαρακόπουλο είχε σήμερα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας.

Ο κ. Γάτσας υποδέχτηκε στο δημαρχείο τον κ. Χαρακόπουλο και τον συνεχάρη για την προαγωγή και την τοποθέτηση του στην ηγεσία της διοίκησης της Αστυνομικής Διεύθυνσης Λάρισας, τον οποίο συνόδευε ο Διοικητής του Α.Τ Ελασσόνας κ. Πέτρος Μουταφίδης.

Κατά τη συνάντηση η οποία πραγματοποιήθηκε σε πολύ καλό κλίμα, επιβεβαιώθηκε η διάθεση για συνέχιση της συνεργασίας μεταξύ του Δήμου και της Ελληνικής Αστυνομίας, ενώ αναφορά έγινε και για τη δωρεά από πλευράς του δήμου, οικοπέδου για την ανέγερση του νέου Αστυνομικού Τμήματος Ελασσόνας, η μετεγκατάσταση του οποίου αναμένεται να αποσυμφορήσει το κέντρο της Ελασσόνας, να διευκολύνει τις υπηρεσίες του Αστυνομικού Τμήματος και κυρίως να λύσει δια παντός τα πρόβλημα της πρόσβασης των πολιτών όλων των κοινωνικών ομάδων.

Στο τέλος της συνάντησης ο κ. Γάτσας προσέφερε ως αναμνηστικό δώρο στον νέο Αστυνομικό Διευθυντή το έμβλημα του Δήμου Ελασσόνας.

astyndieuthlar1

astyndieuthlar2

Η μεγαλύτερη εκδήλωση του Δήμου Ελασσόνας, η πιο ευφάνταστη, και πολύχρωμη γιορτή, φτάνει στην κορύφωση της με την Καρναβαλική Παρέλαση αυτή την Κυριακή 17 Μαρτίου  [ ... ]

Συνεχίζονται οι παραδοσιακές αποκριάτικες εκδηλώσεις στο Δήμο Ελασσόνας, αναβιώνοντας παλαιά έθιμα και πολλαπλασιάζοντας την ευθυμία και τη διασκέδαση για μικρ [ ... ]