Εθελοντική Αιμοδοσία Δήμου Ελασσόνας Τετάρτη 29 Ιουνίου 2022 Κεντρική Πλατεία Ελασσόνας

dimosaimodosia290622

Εθελοντική αιμοδοσία για την ενίσχυση της τράπεζας αίματος του Δήμου διοργανώνει την Τετάρτη 29 Ιουνίου 2022 ο Δήμος Ελασσόνας από τις 9:00 π.μ. έως τις 13:00 μ.μ. στον χώρο του ΚΑΠΗ στην Κεντρική Πλατεία Ελασσόνας.

Την αιμοληψία διενεργεί η Κινητή Μονάδα Αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας, με την πολύτιμη βοήθεια του Σώματος Σαμαρειτών του Περιφερειακού Τμήματος Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ελασσόνας.

Καλούνται παλαιοί και νέοι αιμοδότες να συμμετάσχουν στην αιμοδοσία προσφέροντας ένα δώρο ζωής στους συνανθρώπους τους που το έχουν ανάγκη.

Απάντηση στην ανακοίνωση του πρώην δημάρχου κ. Ν. Ευαγγέλου απέστειλε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Ν. Γάτσας, η οποία αναφέρει τα εξής:

Παρασκευή 12 Αυγούστου, 9 μ.μ.

Ξεκίνησαν και συνεχίζονται καθημερινά οι απομακρύνσεις εγκαταλελειμμένων οχημάτων από κοινόχρηστους χώρους του Δήμου Ελασσόνας μετά από σύμβαση που υπογράφ [ ... ]

Νέα διαδικτυακή πύλη δημιούργησε ο Δήμος Ελασσόνας για την προβολή 150 και πλέον επιχειρήσεων με προτεραιότητα στις επιχειρήσεις που προωθούν τοπικά προϊόντα και  [ ... ]

Με επιστολή του προς την Ομοσπονδία ΑμεΑ Θεσσαλίας, την Εθνική Συνομοσπονδία ΑμεΑ και το Διοικητή του ΟΑΕΔ καταγγέλλει ο Δήμαρχος Ελασσόνας την απαράδεκτη απόρρι [ ... ]