Στην Ελασσόνα για τη γιορτή «Φέτα και Γαστρονομία» η Κατερίνα Στικούδη και ο Τριαντάφυλλος

stikoudi

Την Κατερίνα Στικούδη, την πιο εκρηκτική performer στην Ελλάδα και τον Τριαντάφυλλο, γνωστό και ως Ντάφυ του Survivor, παρουσιάζει ο Δήμος Ελασσόνας στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Γιορτής «Φέτα και Γαστρονομία» που θα πραγματοποιηθεί 23 - 25 Σεπτεμβρίου.

Η Κατερίνα Στικούδη είναι έτοιμη να ξεσηκώσει το κοινό Ελασσόνας με ένα μοναδικό show το βράδυ του Σαββάτου 24 Σεπτεμβρίου 2022 στην Πλατεία Λαού της Ελασσόνας ενώ ο Τριαντάφυλλος θα βρίσκεται το βράδυ της Κυριακής 25 Σεπτεμβρίου 2022 στην Πλατεία Αμπελοκήπων στη συνοικία Βαρόσι, για μια μοναδική συναυλία.

Μια σειρά από δικές της μεγάλες επιτυχίες, διανθισμένες με ξένα αλλά και εγχώρια αγαπημένα τραγούδια, σε ξεχωριστά remix, πρωτότυπα mash ups και ευρηματικές διασκευές θα παντρευτούν με τα μοναδικά χορευτικά της Κατερινάς Στικούδη και των κοριτσιών που την πλαισιώνουν.

Ο Τριαντάφυλλος από την πρώτη στιγμή κέρδισε την αγάπη του κοινού, και κατάφερε να ξεχωρίσει με την δυναμική των τραγουδιών του και την χαρακτηριστική φωνή του, έχοντας στο ενεργητικό του μια σειρά πλατινένιων και χρυσών δίσκων, τα τραγούδια του οποίου αγαπήθηκαν από το κοινό και τους ραδιοφωνικούς παραγωγούς ανά την Ελλάδα.

Η τριήμερη γιορτή για τη φέτα, τα ΠΟΠ προϊόντα και τη γαστρονομική παράδοση περιλαμβάνει έκθεση προϊόντων, εργαστήρια μαγειρικής, μουσικοχορευτικές παραστάσεις και ενημερωτικές συνεδρίες, τα οποία πραγματοποιούνται υπό την αιγίδα του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, του ΕΟΤ και της Περιφέρειας Θεσσαλίας με συνδιοργανωτές την Κεντρική Ένωση Δήμων Ελλάδος, το Επιμελητήριο Λάρισας, την ΠΕΔ Θεσσαλίας, την Ελληνική Συνομοσπονδία Εμπορίου & Επιχειρηματικότητας και τον ΕΛΓΟ – ΔΗΜΗΤΡΑ.

triantaffylos

Τη σύμβαση του έργου της εγκατάστασης φωτοβολταϊκών συστημάτων ισχύος 5MWp για τις ανάγκες της ΔΕΥΑ Ελασσόνας υπέγραψαν την περασμένη εβδομάδα ο Δήμαρχος Ελασσόνα [ ... ]